Giyilebilir teknolojilerin akıllı saat ve bilekliklerin dışına çıkması sonucunda ortaya çıkan akıllı yüzükler çıkan her yeni modelleriyle her geçen gün daha da işlevsellik kazanmaya devam ediyor. Bunun son örneği olan ORII adlı akıllı yüzük ise daha önce hiç karşılaşmadığımız bir teknolojiyi bizlere sunuyor.

Telefon konuşmalarınızı parmağınızla yapmanıza olanak sunan ORII bu işlemi karşıdan gelen sesleri kemik yoluyla size yollayarak, sizin sesinizi de içerisinde bulundurduğu mikrofonu kullanarak karşı tarafa aktararak gerçekleştiriyor. Ayrıca bu yüzük ne kadar kalabalıkta olursanız olun karşıdan gelen sesleri sadece sizin duymanıza izin veriyor.

Ayrıca telefona Bluetooth 4.0 ile bağlanabilen ORII, Siri ve Google Asistan ile uyumlu bir şekilde çalışarak mesaj gönderme, gelen mesajı okuma, arama yapma ve not tutma gibi farklı işlevlerde de kullanılabiliyor.

IPX7 sertifikasına sahip yüzük her ne kadar su sıçramalarına karşı dayanıklılık gösterse de deniz ve havuz gibi su birikintilerinde kullanılma olanağı sunmuyor. Ön sipariş fırsatıyla şimdilik 99 dolar fiyata sahip olan ORII’yi sipariş edenlerin akıllı yüzükleri Şubat ayı itibariyle gönderilecek.

Ürün tanıtım videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here