Telefon bağımlılığını ortadan telefon konsepti: iPhone Basic

ABD'li komedyan Conan O'brien, programında telefon bağımlılığını tiye alan "iPhone Basic" konseptinin videosunu yayınladı.

7 Haziran 2018
1703 Görüntülenme

Apple, WWDC 18 kapsamında iOS 12 ile birlikte duyurduğu “Ekran Süresi” özelliğiyle birlikte akıllı telefon kullanımınızı görerek kontrol altına almanızı ve telefon bağımlılığını azaltmanızı hedefliyor.

iOS 12’nin bu özelliği her ne kadar birçok kişinin takdirini kazansa da telefon üreticisi Apple’ın telefon bağımlılığını azaltmayı hedeflemesi, ünlü ABD’li komedyen Conan O’brien’in esprilerinin hedefi oldu. 

TBS için hazırladığı Conan programında “iPhone Basic” isimli bir telefon konsepti hazırlayan Conan O’brien, Apple’ın telefon bağımlılığını azaltmayı hedeflemesini tiye alarak ekransız iPhone’u tanıttı. Ekransız iPhone konseptinde hiçbir şey yapamadığınız için doğal olarak telefondan kurtuluyor ve hiçbir şekilde bağımlı olmuyorsunuz.

Conan her ne kadar telefon bağımlılığı ile alay etmek için bu konsepti hazırlasa da Kickstarter’da ortaya çıkan Light Phone ve Nophone gibi projeler, sadece temel telefon işlevlerini kullanmanızı ve telefon bağımlılığınızı yok etmeyi amaçlıyor. Özetle Conan’ın bu minik konseptinin pek de yaratıcı olduğu söylenemez.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı
10 okunma
10 okunma

Xiaomi Mi 9T ön inceleme ve Türkiye fiyatı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Xiaomi'nin Mi 9T adlı modeli büyük boyutta AMOLED Full HD+ ekran, yüksek kapasiteli batarya, açılıp kapanabilen selfie kamerası ve kulaklık…

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı
16 okunma
16 okunma

Mars’ta güçlü bir patlamanın izine rastlandı

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Space sitesinin haberine göre NASA’nın Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) uzay aracı, Mars’ın yüzeyinde kıs bir süre önce beliren bir kraterin…

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu
80 okunma
80 okunma

Instagram, saldırıya uğramış hesapları kurtarmanın kolay yollarını sundu

Onur Binay - 17 Haziran 2019

Hesabınız çalındıysa Instagram biraz daha güvence sağlayabilir. Sosyal ağ, bir hesabı kurtarmayı kolaylaştıracak ve hırsızların ilk etapta hareketten kurtulmalarını zorlaştıran…

%d blogcu bunu beğendi: