Apple, WWDC 18 kapsamında iOS 12 ile birlikte duyurduğu “Ekran Süresi” özelliğiyle birlikte akıllı telefon kullanımınızı görerek kontrol altına almanızı ve telefon bağımlılığını azaltmanızı hedefliyor.

iOS 12’nin bu özelliği her ne kadar birçok kişinin takdirini kazansa da telefon üreticisi Apple’ın telefon bağımlılığını azaltmayı hedeflemesi, ünlü ABD’li komedyen Conan O’brien’in esprilerinin hedefi oldu. 

TBS için hazırladığı Conan programında “iPhone Basic” isimli bir telefon konsepti hazırlayan Conan O’brien, Apple’ın telefon bağımlılığını azaltmayı hedeflemesini tiye alarak ekransız iPhone’u tanıttı. Ekransız iPhone konseptinde hiçbir şey yapamadığınız için doğal olarak telefondan kurtuluyor ve hiçbir şekilde bağımlı olmuyorsunuz.

Conan her ne kadar telefon bağımlılığı ile alay etmek için bu konsepti hazırlasa da Kickstarter’da ortaya çıkan Light Phone ve Nophone gibi projeler, sadece temel telefon işlevlerini kullanmanızı ve telefon bağımlılığınızı yok etmeyi amaçlıyor. Özetle Conan’ın bu minik konseptinin pek de yaratıcı olduğu söylenemez.

Paylaş