Anker’in Bluetooth hoparlör, dijital saat, kablosuz hızlı şarj istasyonu ve FM radyo dörtlüsünü tek bir üründe topladığı Soundcore Wakey adlı başucu hoparlörünü sizler için inceledik.

Soundcore Wakey, belki en ucuz Bluetooth hoparlör veya en uygun fiyatlı saatli radyo değil ama oldukça özel bir ürün. Bence başucu masanızda tuttuğunuz cihazların çoğunun yerini alabilir. Aynı zamadan herhangi bir sesli asistanın yatak odanıza girme fikrinden hoşlanmıyorsanız da sizin için uygun bir cihaz olabilir. Çünkü sesli asistan desteği yok.

Peki Wakey en çok kimlerin işine yarar derseniz, standart telefon alarmlarıyla uyanamayanlar için birebir diyebilirim. Ayrıca, mobil uygulaması da gerçekten kullanışlı, alarmları ayarlamak ve yönetmek çok kolay.

Şarj sistemi gerçekten kullanışlı. Ancak USB-C güç beslemesinin yokluğunun kaçırılmış bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Tabletimi ve iki telefonumu aynı anda şarj edebiliyor ama neden dizüstü bilgisayarım da olmasın?

Kısaca Soundcore Wakey, kompakt kasasına birçok özellik yerleştirerek, bir başucu hoparlöründen istediğiniz her şeyi size sağlıyor. Ancak, ses kalitesi mükemmel değil ve daha düşük fiyata birkaç alternatifi de var.

Türkiye satış fiyatı henüz belli değil.

ARTILARI

Şık tasarım
İyi tasarlanmış uygulama
Kullanımı kolay
FM radyo
AUX girişi
Kablosuz şarj

EKSİLERİ

Bas sesleri etkili değil
Daha ucuz alternatifler var
Sesli asistan desteği yok
Yüksek kaliteli aptX, aptX HD, AAC veya LDAC kodekleri desteklemiyor

Paylaş