Bildiğiniz gibi son yıllarda yeni tanıtılacak akıllı telefonlara dair sızıntıları onlarca kaynaktan duyuyor ve tanıtılmasına birkaç ay kala gazeteciler tarafından elde edilerek paylaşılan sızıntılarla görüyoruz hatta önümüzdeki ay tanıtılacak Galaxy Note 8 ve iPhone 8’e dair birçok bilgi de sızdırıldı.

İşte bu bilgileri ve görüntüleri sızdırarak teknoloji medyasının yakından tanıdığı iki isim @OnLeaks ve @VenyaGeskin1, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden büyük bir sözlü tartışmaya girdi. İlk olarak bugüne dek paylaştığı ve çoğu doğru çıkan sızıntılarla teknoloji dünyasının köstebeği olan OnLeaks, bir tweetinde VenyaGeskin’in aslında hiçbir şeyi sızdırmadığını, Çinli kaynaklardan bulduğu sızıntılara watermark eklediğini savundu. OnLeaks, bunu da eğlenceli bir GIF ile paylaştı:

https://twitter.com/OnLeaks/status/881543798039486464

OnLeaks, VenyaGeskin’in iPhone 8 ile ilgili paylaştığı sızıntının çalıntı olduğunu gösterdiği bu GIF ile birlikte takipçilerine VenyaGeskin’in ‘sızıntı hırsızı’ olduğunu duyururken VenyaGeskin1 de OnLeaks’a konuyla ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamayı umursamayan OnLeaks, aslında ilk olarak sızıntılardan cihazı modellemesiyle tanıdığımız VenyaGeskin1’e sadece çizim yapması gerektiğini söyledi.

Android Authority gibi birçok dev teknoloji yayınının desteklediği OnLeaks ve VenyaGeskin arasındaki tartışma büyürken VenyaGeksin, bu sızıntının kendisine Çinli kaynaklar tarafından iletildiğini gösteren bir mesajı da paylaştı.

Şimdilik bu ikili arasındaki tartışma nereye gidecek bilemiyoruz ama sızıntılar konusunda iki rakibin çok daha hızlı davranacağı kesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here