Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/09/yapay-zeka-ortaklık.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Teknoloji Devleri Yapay Zeka İçin Ortak Oluyor

Yapay zeka konusundaki yenilikler ortaklık ile sağlanacak.


Yapay zekanın geliştirilmesi ve uygulanması konusundaki yenilikler, ortaklık ile sağlanacak.

The New York Times, Eylül başında Google, Facebook, Microsoft, IBM ve Amazon‘un bir yapay zeka projesi için toplandığını belirtmişti. Bu toplantılar sonucunda ortaya çıkan ortaklık “İnsanlar ve Toplum Yararına Yapay Zeka Ortaklığı” (Partnership on Artificial Intelligence to Benefit People and Society) ismiyle kesinleşti.

Yapay zeka ortaklığı, konuyla ilgili yapılan çalışmaların etikliği, saydamlığı ve güvenliği konusunda emin olunmasını sağlayacak. Ayrıca bu çalışmalarda kullanılacak yöntemlerin belirlenmesinde rol oynayacak. Ortalıklığın bir diğer amacı ise araştırmacılar ve firmaların iletişim içerisinde bulunacağı açık bir platform oluşturmak. Böylece teknoloji geliştirilirken pazardaki uygulanabilirliği de daha çabuk belirlenebilecek.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Devleri Yapay Zeka İçin Ortak Oluyor

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image