Tansu Yeğen Türkiye’de teknolojinin en çok geliştiği alanlarda en tepede çalışmış yöneticilerden biri. Daha önce yine Teknosafari’de yazdığımız gibi bilgisayar çok satarken bir bilgisayar firmasındaydı, yazılım çok satarken Microsoft’taydı, GSM patlama yaparken Turkcell’deydi, Apple uçarken Apple ürünleriyle haşır neşirdi, Samsung dur artık ben çok satacağım dediğinde Samsung’un başındaydı. Sonunda dünya yapay zekayla iç içe geçtiğinde, herkes bu konuda bir şeyler yapmak istediğinde dünyanın en büyük yapay zeka şirketlerinden biri olan UiPath’in başına geçti. Türkiye’de o kadar hızlı gitti ki daha yılı dolmadan dünya lideri şirket, 30 büyük ülkesini ona bağladı. Ona bağlamakla kalmayıp İstabul’u bu ülkelerin merkezi ilan etti.

Konuyla ilgili tanıtım yazısına gelecek olursak:

Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka konusunda dünyanın lider yazılım şirketi UiPath, Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen’i içlerinde Türkiye, Rusya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsrail, Litvanya ve Ukrayna’nın da bulunduğu 30 ülkeyi kapsayan bölgenin başına getirdi. 30 ülkeden oluşan bölgenin merkezi İstanbul oldu.

Dünyada kurumsal robotik süreç otomasyonu pazarında lider konumda bulunan UiPath’in yazılım robotları hızlıca kurumlara uyum sağlarken, çalışanların tekrarlanan ve sıkıcı işlerini onlar adına daha hızlı ve hatasız gerçekleştiriyor. Bu sayede, kurumların verimliliği ve bilgi işlem operasyonları kolaylaşırken, müşteri ve çalışan memnuniyeti artıyor.

UiPath, Satış Başkanı Craig Bumpus, ‘‘Tansu Yeğen, 25 yılı aşan Türkiye ve Avrupa’daki teknoloji ve telekomünikasyon sektöründe lider şirketlerde edinmiş olduğu satış, strateji ve iş ortakları alanındaki derin tecrübesiyle, UiPath için bu göreve yönelik en doğru seçim oldu. Yeğen, çok kısa süre içinde, Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalarından dolayı, şirketimizin çok önem verdiği gelişen pazarlardaki büyüme faaliyetlerini üstlendi.’ dedi.

Faaliyetlerine başlamasının hemen ardından UiPath Türkiye ofisi, robotik süreç otomasyonunun sağladığı faydaların bilinirliğini artırmak konusunda etkin çalışmalar gerçekleştirdi. Aynı zamanda 200’ün üzerinde önemli müşterimiz ve 50 civarında iş ortağımızla önemli projelere imza attı.

Tansu Yeğen, ‘UiPath olarak müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha yakın destek olabilmek için, yeni bir bölge içinde farklı ülkelere genişliyoruz. UiPath, halihazırda Romanya, Türkiye ve Rusya’daki faaliyetlerine daha da kuvvetli bir şekilde devam edecek. Birçok ülkedeki ekibimle birlikte yakın çalışarak, yapay zeka destekli yazılım robotlarımızla yeni bölgemiz içindeki özel ve devlet kurumlarına hızlanmaları, verimlilik kazancı, müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetlerinin artışı için önemli katkılarda bulunacağız’ açıklamasında bulundu.

Tansu Yeğen’i, artık bizi alıştırdığı bu hızlı başarı öyküsü yaratma adımı için bir kez daha kutluyoruz. Eğer onu biraz tanıyorsak yapay zekanın sadece satış ve pazarlama yönetiminin değil geliştirilmesinin de orta uzun vadede Türkiye’ye geleceğine, Türk insanının bundan faydalanacağına eminiz.

Paylaş