Çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefonlar alanında Mi Mix adını verdiği modeliyle dünyada ilk adımı atan üreticilerden biri olan Xiaomi, bugüne dek duyurduğu Mi Mix modellerinde ön kamerayı cihazın alt panelinde konumlandırıyordu. Ancak telefonların artık ince çerçeveler konusunda bir üst kademeye geçmesi gerektiğini düşünen Xiaomi, Mi Mix 3 modeliyle birlikte tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon tasarımına geçiyor.

Tamamen çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefonlar söz konusu olduğunda ön kameraların nasıl konumlandırılacağı ise merak konusuydu. “Daha fazlası için kaydır” sloganıyla yola çıkan Xiaomi ise, Xiaomi Mi Mix 3 modelinde cihazın çift ön kamerasını kızaklı yapısıyla gizleyecek.Böylelikle neredeyse tamamen çerçevesiz ekran deneyimi sunacak olan Xiaomi Mi Mix 3’ün kameralarına cihazın ekranı aşağı kaydırılarak ulaşılabilecek.

Xiaomi tarafından paylaşılan bir ön gösterim videosunda, ön kameraların nasıl kullanılacağı şu şekilde gösteriliyor:

Xiaomi Mi Mix 3, 25 Ekim’de tanıtılacak

Xiaomi’nin paylaştığı ön gösterim videolarıyla az çok tasarımı hakkında bilgi sahibi olduğumuz Xiaomi Mi Mix 3, şirketin 25 Ekim 2018 tarihinde düzenleyeceği basın toplantısıyla birlikte resmi olarak tanıtılacak.

Her ikisi de 24 MP çözünürlüklü çift ön kamerayla gelecek olan Xiaomi Mi Mix 3’ün tanıtıldıktan birkaç ay sonra dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor.

Paylaş