Kapat

Sürücüsüz Otomobiller Kendi Kendine Giderken Biz Ne Yapacağız?

Anasayfa Genel Sürücüsüz Otomobiller Kendi Kendine Giderken Biz Ne Yapacağız?

Gelişen teknolojiyle birlikte kendi kendine giden sürücüsüz ya da diğer bir değişle otonom araçların hayatımıza gireceğini biliyoruz. Otonom araçlarla birlikte özellikle bireysel araç sahipleri artık vaktini trafikte kaybetmek yerine araç içinde zamanını değerlendirebilecek. Peki sürücüler, bu zaman dilimi içinde ne yapacak?

Sürücüsüz otomobiller seyir esnasındayken boş vaktimizi nasıl iyi bir şekilde değerlendirebileceğimiz konusunda araştırma yapan Audi, Fraunhofer Endüstriyel Mühendislik Enstitüsü IAO ile birlikte bir rapor yayınladı. Otomobiller direksiyonsuz hale geldikleri zaman, üst düzey mobiliteyi yeniden tanımlayacak bir Audi projesi olan ve ‘25’inci Saat’ adı verilen çalışmada, bir sürüş simülatöründe laboratuvar deneyleri yapılarak, aracın iç mekanının nasıl mükemmel bir çalışma alanına çevrilebileceği incelendi.

Ayrıca İzleyin: Bosch AR-GE Merkezi Sürücüsüz Otomobil Deneyimi

Ortaya çıkan sonuçlar, ilerleyen dönemlerde otomobil üreticilerinin kullanıcılarına kişisel istek ve ihtiyaçlara yönelik iç mekanlar tasarlayacağını, kısacası direksiyonların araçlardan kalkmasıyla birlikte kabin dizaynının daha farklı olacağını söylüyor.

Audi tarafından açıklanan bilgilere göre gelecekte A noktasından B noktasına seyahat eden insanlar rahatça internette gezinebilecek, çocuklarıyla ilgilenebilecek veya ofislerini araçlarına taşıyabilecekler. 25’inci Saat projesi kapsamında da Fraunhofer Enstitüsündeki uzmanlarla çalışmalar yürüten Audi, bu geleceğin araç konseptini en doğru şekilde değerlendirmek istiyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir