Son dönemlerde teknoloji alanında önemli atılımlarda bulunan ve hayatının büyük bir kısmını konferanslara katılarak yaşadığı deneyimleri anlatmakla geçiren Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, yeni teknoloji eğitimi platformunu duyurdu.

Günümüzdeki birçok uygulama gibi temelde internet üzerinden kodlama ve diğer teknolojiyle ilgili eğitimleri almanızı sağlayacak olan Woz U uygulaması, rakip uygulamalara kıyasla sadece gelir elde etmeyi değil sektöre yeni yetenekler kazandırarak yetenekli bireylerin kendilerini belli alanlarda geliştirmesini hedefliyor.

Bilişim teknolojileri, yazılım mühendisliği, mobil uygulama geliştirme ve siber güvenlik gibi farklı kategorilerde eğitimlerin olacağı Woz U uygulamasında yayınlanacak dersler için herhangi bir ücret istenip istenmeyeceği ise bilinmiyor ancak şu an için tek bilinen şey; Woz U rakip kurslara göre çok daha hesaplı olacak. Ayrıca eğitimler sadece dijitalle kalmayacak, aynı zamanda çeşitli ülkelerde kurulacak fiziksel sınıflarla da Woz U uygulaması desteklenecek.

Henüz bazı detayları gizemini koruyan Woz U uygulamasını şimdilik sadece Apple App Store’dan bu bağlantıya giderek indirebilirsiniz.