Steve Wozniak, Elon Musk ve şirketi Tesla’ya inanmıyor

30 Ocak 2018
180 Görüntülenme

Teknoloji dünyasında yaptığı ağır eleştirilerle adını sıkça duyduğumuz Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, bu kez son zamanların en çok konuşulan teknoloji milyoneri Elon Musk ve şirketi Tesla hakkında konuştu.

Daha önce Musk ve şirketi Tesla hakkında görüşlerini dile getirirken gelecekteki yeni teknoloji devrimini gerçekleştirecek şirketin Apple değil Tesla olduğunu söyleyen Steve Wozniak, bu kez sözleriyle ters düşecek açıklamalarda bulundu.

Artık Elon Musk ve şirketine kulak asmıyor

Daha önce yaptığı açıklamaları yeniden hatırlatan Steve Wozniak, üstü kapalı bir şekilde yanıldığını kabul ederken bundan sonra Elon Musk’ın şahsı ve şirketi Tesla tarafından yapılan açıklamaların hiçbirine inancı kalmadığını belirtti.

Wozniak’ın açıklamalarına göre Elon Musk daha önce açıkladığı zaman çizelgesine hiçbir zaman sadık kalmadı ve bu durum Wozniak için hayal kırıklığı oldu. Wozniak, bu durum nedeniyle Tesla’nın beklenen devrimsel işleyişten çıkarak gidişatının düşündüğü gibi olmadığını söyleyerek Audi ve BMW gibi üreticilerin de bu alanda ilerleme kaydettiğini ve Tesla’yı yakalama ihtimali olduğunu söyledi.

İçinde Tesla sevgisi hala var

Şu anda da bir Tesla kullanıcısı olan Steve Wozniak, Elon Musk ve Tesla’nın beklentilerini karşılamamasına rağmen Tesla’nın alanında hala en iyisi olduğunu ve Tesla’yı çok sevdiğini dillendiriyor.

Hiçbir zaman da Tesla’ya duyduğu sempatinin sönmeyeceğini belirten Steve Wozniak, yine de Tesla’dan olan beklentilerini en düşükte tutacağını paylaştı.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
11 okunma
11 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
18 okunma
18 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
23 okunma
23 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: