Star Wars Battlefront 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

21 Haziran 2017
35 Görüntülenme

Resmi olarak 15 Nisan’da duyurulan ve 2015 yılında çıkan multiplayer Star Wars oyununun devamı niteliğini taşıyan Star Wars Battlefront 2, E3 2017 fuarıyla iyice netleşti ve hem yeni bilgiler edindik, hem de birbirinden güzel videolara kavuştuk.

Star Wars Battlefront 2 ne zaman çıkacak?

Star Wars Battlefront 2, PS4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra PC için de 17 Kasım 2017 tarihinde satışa çıkacak. Her ne kadar bu süre Star Wars hayranları için çok uzun olsa da, geliştirici firmanın oyuna henüz ekleyecekleri mevcut.

Yeni oyun için DLC paketleri de sezonlar hâlinde gelecek ve ilkinin Aralık ayında çıkması bekleniyor. Üstelik bu DLC, 15 Aralık’ta vizyona girecek olan yeni The Last Jedi filmini konu alacak ve ücretsiz olarak indirilebilecek. Yani en azından ilk genişleme paketi için para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Star Wars Battlefront 2 nasıl olacak?

Star Wars Battlefront 2 hakkında en merak edilen şeylerden birisi de yeni oynanabilirliği olurken, bu yapımda tüm Star Wars filmlerindeki karakterler, üniteler ve görevler yer alacak. Bu da demek oluyor ki, Luke Skywalker, Darth Vader, Yoda, Darth Maul gibi karakterlerin yanı sıra Kylo Ren gibi yenileri de bulunacak.

Bildiğiniz gibi 2015 yılında çıkan Battlefront oyunu tamamen multiplayer odaklıydı ve bir hikaye modu bulunmuyordu. Star Wars Battlefront 2’yi ise tek başınıza da oynayabilecek ve farklı bir tat elde edebileceksiniz. Yine de senaryo modunun çok uzun sürmemesi, daha çok sinematik bir deneyim sunması bekleniyor. Luke Skywalker ve Kylo Ren gibi önemli karakterlerin hikaye modunda boy göstereceği Battlefront 2’de aynı zamanda ilerde çıkacak filmlerden de kesitler olabileceği konuşuluyor.

Oyunda aynı zamanda tüm karakterler kişiselleştirilebilir olacak ve gelişim gösterdikçe yeni özellikler açabileceksiniz. Araç mekaniklerinin de geliştirildiği söylenirken, artık sürüş dinamikleri eskiye nazaran daha başarılı olacak. Standart trooper türü askerlerde bile oldukça güçlü özellikler yer alacakken, devasa uzay savaşları da yaşanacak ve her daim yerde kalmak zorunda kalmayacağız.

Tauntaun adlı kurgusal Star Wars hayvanının dahi binek olarak yer aldığı Battlefront 2 için sayılı günler kalırken, ilerleyen dönemlerde daha fazla ayrıntı ve video geleceğini ümit ediyoruz. Şu anda yapımın PC için standart sürümü 60 euroya, Deluxe adlı özel sürümü ise 80 euroya (ön sipariş fiyatları) satılmakta.

 

İlginizi çekebilir

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor
Sektörel
17 okunma
Sektörel
17 okunma

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı…

Flickr geri mi dönüyor?
Yazılım ve Uygulamalar
26 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
26 okunma

Flickr geri mi dönüyor?

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug, Flickr’ı Yahoo’dan satın aldı. Flickr, bu satın almanın ardından tekrar eskisi gibi en beğenilen bir uygulama…

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
73 okunma
Donanım
73 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Yorum yap