Star Wars Battlefront 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

21 Haziran 2017
448 Görüntülenme

Resmi olarak 15 Nisan’da duyurulan ve 2015 yılında çıkan multiplayer Star Wars oyununun devamı niteliğini taşıyan Star Wars Battlefront 2, E3 2017 fuarıyla iyice netleşti ve hem yeni bilgiler edindik, hem de birbirinden güzel videolara kavuştuk.

Star Wars Battlefront 2 ne zaman çıkacak?

Star Wars Battlefront 2, PS4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra PC için de 17 Kasım 2017 tarihinde satışa çıkacak. Her ne kadar bu süre Star Wars hayranları için çok uzun olsa da, geliştirici firmanın oyuna henüz ekleyecekleri mevcut.

Yeni oyun için DLC paketleri de sezonlar hâlinde gelecek ve ilkinin Aralık ayında çıkması bekleniyor. Üstelik bu DLC, 15 Aralık’ta vizyona girecek olan yeni The Last Jedi filmini konu alacak ve ücretsiz olarak indirilebilecek. Yani en azından ilk genişleme paketi için para ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Star Wars Battlefront 2 nasıl olacak?

Star Wars Battlefront 2 hakkında en merak edilen şeylerden birisi de yeni oynanabilirliği olurken, bu yapımda tüm Star Wars filmlerindeki karakterler, üniteler ve görevler yer alacak. Bu da demek oluyor ki, Luke Skywalker, Darth Vader, Yoda, Darth Maul gibi karakterlerin yanı sıra Kylo Ren gibi yenileri de bulunacak.

Bildiğiniz gibi 2015 yılında çıkan Battlefront oyunu tamamen multiplayer odaklıydı ve bir hikaye modu bulunmuyordu. Star Wars Battlefront 2’yi ise tek başınıza da oynayabilecek ve farklı bir tat elde edebileceksiniz. Yine de senaryo modunun çok uzun sürmemesi, daha çok sinematik bir deneyim sunması bekleniyor. Luke Skywalker ve Kylo Ren gibi önemli karakterlerin hikaye modunda boy göstereceği Battlefront 2’de aynı zamanda ilerde çıkacak filmlerden de kesitler olabileceği konuşuluyor.

Oyunda aynı zamanda tüm karakterler kişiselleştirilebilir olacak ve gelişim gösterdikçe yeni özellikler açabileceksiniz. Araç mekaniklerinin de geliştirildiği söylenirken, artık sürüş dinamikleri eskiye nazaran daha başarılı olacak. Standart trooper türü askerlerde bile oldukça güçlü özellikler yer alacakken, devasa uzay savaşları da yaşanacak ve her daim yerde kalmak zorunda kalmayacağız.

Tauntaun adlı kurgusal Star Wars hayvanının dahi binek olarak yer aldığı Battlefront 2 için sayılı günler kalırken, ilerleyen dönemlerde daha fazla ayrıntı ve video geleceğini ümit ediyoruz. Şu anda yapımın PC için standart sürümü 60 euroya, Deluxe adlı özel sürümü ise 80 euroya (ön sipariş fiyatları) satılmakta.

 

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
45 okunma
45 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
37 okunma
37 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
41 okunma
41 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: