Tüm zamanların en sevilen bilim-kurgu serileri arasında yer alan ve geçtiğimiz yıl sinema filmi ile seyircinin karşısına tekrardan çıkan seri, bu son baharda Star Trek: Discovery ile ekranlara da geri dönüyor. Yapımı CBS tarafından üstlenen dizinin geçtiğimiz günlerde bir fragmanı yayınlanmıştı;

https://www.youtube.com/watch?v=Z-LsmaUPPb0

Şimdi ise uzun süredir hazırlık aşamasında olan ve çıkışı bir çok kez ertelenen dizinin yayın tarihi 24 Eylül olarak resmen duyuruldu. 24 Eylülde 2 bölüm olarak yayınlanacak dizi iki parça halinde olarak 15 bölümden oluşacak. Dizinin ilk parçası 8 bölüm ile 24 Eylül – 5 Kasım arasında yayınlanırken geri kalan 7 bölümü ise Ocak 2018 de yayınlanmaya başlayacak. 

Dizi, orjinal Star Trek dizisinin 10 yıl öncesinde geçecek ve Enterprise (Atılgan) yerine Discovery adlı farklı bir uzay gemisindeki mürettebatın maceralarını anlatacak. Ayrıca diğer dizilerin aksine dizinin ana karakteri geminin kaptanı değil, ikinci subayı olacak ve bu rolü The Walking Dead dizisinden “Sasha” olarak tanıdığımız Sonequa Martin-Green canlandıracak.

Başrollerinde Martin-Green’e Michelle Yeoh, Jason Isaacs, Doug Jones, Shazad Latif ve James Frain’in eşlik edeceği Star Trek: Discovery’nin ilk sezonu Hannibal ve American Gods gibi başarılı dizilerin yaratıcısı olan Bryan Fuller ve Star Trek filmlerinin senaristi olan Alex Kurtzman öncülüğünde hazırlandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here