Spotify sonunda Siri aracılığıyla şarkı, albüm ve çalma listeleri gibi yetenekleri iOS 13 ile kazanıyor. Spotify’ın en yeni beta sürümleri bu desteği içeriyor.

Spotify’a, Siri ile şarkı, albüm ve çalma listesi oynatma özelliği sonunda geldi. iOS 13.1 güncellemesi sonrasında bu özellik teste açıldı. Destek Apple’ın iOS 13 ile getirdiği yeni yeteneklerin bir parçası olarak sunululuyor.

Yeni özellikle birlikte Siri’den Spotify’dan şarkı çalmasını isteyebileceksiniz. Bu özellik, iPhone’da çalışırken Spotify uygulaması bulunmayan Apple Watch gibi Apple’ın giyilebilir cihazlarında kullanılamıyor.


Apple Watch üzerinde denendiğinde Siri “Üzgünüm, bu işlemi Apple Watch’ta gerçekleştiremiyorum” uyarısı veriyor. HomePod’un da Spotify’la çalışıp çalışamadığı henüz belli değil, bunu olabileceğine çok fazla ihtimal de verilmiyor.

Ancak Spotify ve Siri entegrasyonu, Apple’ın AirPods’larında da oldukça iyi çalışıyor. “Hey Siri” komutunu verdikten sonra Spotify üzerinden albüm, şarkı ya da çalma listesi isteklerinde bulunabiliyorsunuz. Podcast de ise durum sorunsuz değil. Belli bir podcast aramak istediğinizde podcast yerine şarkı araması gerçekleştiriliyor.

Spotify şu anda bu yeni işlevi test ediyor. İlerleyen haftalarda ise ana uygulamaya getirecek.

Paylaş