Sony’nin İlk Çerçevesiz Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı!

30 Kasım 2017
159 Görüntülenme

Uzun süredir Omni-Balance tasarım anlayışı üzerindeki ısrarını koruyarak rakipleri Samsung ve Apple gibi ekran çerçevelerini inceltmekten uzak duran Sony’nin önümüzdeki yıl nihayet bu ısrarından vazgeçeceği iddiaları ortaya atılmıştı. Şimdi ise Sony’nin ilk çerçevesiz telefonunun teknik özellikleri görüntülendi.

İlginizi Çekebilir: Sony Xperia XZ1’in Fiyatında 400 TL İndirim!

Japonya merkezli bir kaynaktan gelen bilgiler, Sony’nin önümüzdeki yıl yine Xperia XZ1 gibi modelleriyle aynı kasa boyutunda ancak 4K çözünürlüklü 5.7 inç ekrana sahip bir modelle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Ayrıca Sony’nin yeni çerçevesiz telefonu sadece tasarım değişikliğini beraberinde getirmiyor. Yine güçlü teknik özellikleriyle dikkat çekecek olan telefon batarya konusunda da atılan önemli bir adımla birlikte Sony için devrim niteliği taşıyor. Sony, Xperia XZ1 modelinde dahi 2700mAh kapasiteli bataryaya yer verirken önümüzdeki yılki Sony modeli, batarya kapasitesini 3400 mAh‘e yükseltiyor.

Yine Snapdragon 835’ten gücünü alacağı iddia edilen telefonda 4GB RAM ve 64GB dahili hafızaya yer verileceği de dikkat çeken detaylar arasında. Elbette telefon, prototipinin ardından önümüzdeki yıl duyurulacak yeni Qualcomm platformundan da gücünü alabilir.

Şimdilik H8541 koduna sahip yeni Sony Xperia modelinin ne zaman tanıtılacağına ilişkin net bir açıklama olmasa da 2018 yılının şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi, Sony’nin yeni amiral gemisine ev sahipliği yapabilir.

Bakalım Sony, nihayet beklenen tasarım devrimiyle birlikte akıllı telefon pazarındaki eski gücünü sürdürmeyi başaracak mı?

İlginizi çekebilir

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu
14 okunma
14 okunma

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

Yıldız Teknopark’ın gerçekleştirdiği ankete göre, girişimcilerin hem yurtdışında hem de yurt içinde en başarılı bulduğu girişimciler Elon Musk ve Nevzat…

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek
22 okunma
22 okunma

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü’nde, düzenlenen tören ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) ve Huawei arasında, geçtiğimiz yıl ön protokolü imzalanan anlaşma çerçevesinde,…

Twitter sizin istek ve ihtiyaçlara göre mesaj getirecek
22 okunma
22 okunma

Twitter sizin istek ve ihtiyaçlara göre mesaj getirecek

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

Twitter bir açıklama yaparak üstünde çalıştıkları yeni içerik sistemini anlattı: Twitter, doğru zamanda doğru Tweet'leri görmenize yardımcı olarak herkese açık…

%d blogcu bunu beğendi: