Sony’nin İlk Çerçevesiz Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı!

30 Kasım 2017
112 Görüntülenme

Uzun süredir Omni-Balance tasarım anlayışı üzerindeki ısrarını koruyarak rakipleri Samsung ve Apple gibi ekran çerçevelerini inceltmekten uzak duran Sony’nin önümüzdeki yıl nihayet bu ısrarından vazgeçeceği iddiaları ortaya atılmıştı. Şimdi ise Sony’nin ilk çerçevesiz telefonunun teknik özellikleri görüntülendi.

İlginizi Çekebilir: Sony Xperia XZ1’in Fiyatında 400 TL İndirim!

Japonya merkezli bir kaynaktan gelen bilgiler, Sony’nin önümüzdeki yıl yine Xperia XZ1 gibi modelleriyle aynı kasa boyutunda ancak 4K çözünürlüklü 5.7 inç ekrana sahip bir modelle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Ayrıca Sony’nin yeni çerçevesiz telefonu sadece tasarım değişikliğini beraberinde getirmiyor. Yine güçlü teknik özellikleriyle dikkat çekecek olan telefon batarya konusunda da atılan önemli bir adımla birlikte Sony için devrim niteliği taşıyor. Sony, Xperia XZ1 modelinde dahi 2700mAh kapasiteli bataryaya yer verirken önümüzdeki yılki Sony modeli, batarya kapasitesini 3400 mAh‘e yükseltiyor.

Yine Snapdragon 835’ten gücünü alacağı iddia edilen telefonda 4GB RAM ve 64GB dahili hafızaya yer verileceği de dikkat çeken detaylar arasında. Elbette telefon, prototipinin ardından önümüzdeki yıl duyurulacak yeni Qualcomm platformundan da gücünü alabilir.

Şimdilik H8541 koduna sahip yeni Sony Xperia modelinin ne zaman tanıtılacağına ilişkin net bir açıklama olmasa da 2018 yılının şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi, Sony’nin yeni amiral gemisine ev sahipliği yapabilir.

Bakalım Sony, nihayet beklenen tasarım devrimiyle birlikte akıllı telefon pazarındaki eski gücünü sürdürmeyi başaracak mı?

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
20 okunma
Mobil
20 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
99 okunma
Genel
99 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
109 okunma
Sosyal Medya
109 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…

Yorum yap