Sony’den Yeni DSLR: A99 II

20 Eylül 2016
180 Görüntülenme

Sony, uzun bir aradan sonra DSLR ailesinin yeni üyesi A99 II’yi tanıttı.

Markanın bitireceği söylentilerinin ardından karşımıza çıkan A99 II, 2016’da gördüğümüz en inovatif fotoğraf makinelerinden biri. Full Frame 42.4MP arkadan aydınlatmalı sensöre sahip cihaz, Nikon  D810 ve Canon 5DS gibi cihazların megapiksel savaşına ortak oluyor.

Sony, son yıllarda oldukça popüler olan aynasız fotoğraf makinelerindeki teknolojileri A99 II’ye taşıyarak kullanıcıların markadan bekletilerini ürüne yansıtmayı başarmış. Makineyle 4D netleme teknolojisi ilk kez bir Full Frame sensörde kullanılırken cihazda tam 399 netleme noktası bulunuyor.

a99-ii_rear

A99 II’nin içindeki ayna saydam olduğu için klasik DSLR’larda olduğu gibi inip kalkması gerekmiyor. Bu da hem fotoğraf hem de video modlarında devamlı netlemenin kullanılabilmesini sağlıyor. Sony’nin aynasız A7 serisinde yer alan 5 eksenli sensör stabilizasyon sistemi A99 II’de de yer alarak kullanıcılara 4.5EV’lik bir fayda sağlıyor. Makinede 100-25600 doğal ISO aralığı yer alıyor. Bu aralık 50 – 102,400 arasına genişletilebiliyor.

a99-ii_top

Sıkıştırılmamış RAW fotoğraf çekebilen cihazda keskinliği artırmak için Low-Pass filtre kullanılmamış. Bunun yanında 12fps sürekli fotoğraf çekimi, çift kart girişi ve bluetooth gibi özellikler cihaz bünyesinde yer alıyor. Yapay aydınlatmaların olduğu mekanlarda ekran veya ışıktan kaynaklanan taramaları algılayan cihaz gerekli düzeltmeleri otomatik olarak yapıyor.

a99-ii_rightside

XAVC S formatıyla tüm pikselleri okuyarak 100Mbps 4K video çekebilen Sony A99 II, 5x slow motion ve 60x quick motion çekim yapabiliyor. Cihazda ayrıca profesyonellerin işine yarayacak time code, temiz HDMI çıkışı, gamma assist, zebra modu, S-Log3 ve S-Log2 gamma modları bulunuyor. Sony A99 II ile çekilmiş 4K video örneği ise şu şekilde:

Her ne kadar yeni fotoğraf makineleri sürekli karşımıza çıksa da inovasyonun bir şekilde eksik kaldığı DSLR fotoğraf makinesi pazarına ders verir nitelikte yeniliklerle gelen Sony A99 II, büyük potansiyel vaat ediyor.

 

İlginizi çekebilir

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22
Donanım
56 okunma
Donanım
56 okunma

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22'yi duyurdu.…

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!
Yazılım ve Uygulamalar
55 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
55 okunma

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Satın almak istediğimiz bir otomobili test etmek için bazen randevu almamız ya da saatlerce prosedür gereği beklememiz gerekebiliyor. Bu sorunu…

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı
Mobil
182 okunma
Mobil
182 okunma

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Son birkaç yıldır duyurduğu fiyat performans konusunda iddialı akıllı telefonlarıyla dünyanın en fazla satan üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna ulaşan…

Yorum yap