Sony’den Yeni DSLR: A99 II

Sony, uzun bir aradan sonra DSLR ailesinin yeni üyesi A99 II'yi tanıttı.


Sony, uzun bir aradan sonra DSLR ailesinin yeni üyesi A99 II’yi tanıttı.

Markanın bitireceği söylentilerinin ardından karşımıza çıkan A99 II, 2016’da gördüğümüz en inovatif fotoğraf makinelerinden biri. Full Frame 42.4MP arkadan aydınlatmalı sensöre sahip cihaz, Nikon  D810 ve Canon 5DS gibi cihazların megapiksel savaşına ortak oluyor.

Sony, son yıllarda oldukça popüler olan aynasız fotoğraf makinelerindeki teknolojileri A99 II’ye taşıyarak kullanıcıların markadan bekletilerini ürüne yansıtmayı başarmış. Makineyle 4D netleme teknolojisi ilk kez bir Full Frame sensörde kullanılırken cihazda tam 399 netleme noktası bulunuyor.

a99-ii_rear

A99 II’nin içindeki ayna saydam olduğu için klasik DSLR’larda olduğu gibi inip kalkması gerekmiyor. Bu da hem fotoğraf hem de video modlarında devamlı netlemenin kullanılabilmesini sağlıyor. Sony’nin aynasız A7 serisinde yer alan 5 eksenli sensör stabilizasyon sistemi A99 II’de de yer alarak kullanıcılara 4.5EV’lik bir fayda sağlıyor. Makinede 100-25600 doğal ISO aralığı yer alıyor. Bu aralık 50 – 102,400 arasına genişletilebiliyor.

a99-ii_top

Sıkıştırılmamış RAW fotoğraf çekebilen cihazda keskinliği artırmak için Low-Pass filtre kullanılmamış. Bunun yanında 12fps sürekli fotoğraf çekimi, çift kart girişi ve bluetooth gibi özellikler cihaz bünyesinde yer alıyor. Yapay aydınlatmaların olduğu mekanlarda ekran veya ışıktan kaynaklanan taramaları algılayan cihaz gerekli düzeltmeleri otomatik olarak yapıyor.

a99-ii_rightside

XAVC S formatıyla tüm pikselleri okuyarak 100Mbps 4K video çekebilen Sony A99 II, 5x slow motion ve 60x quick motion çekim yapabiliyor. Cihazda ayrıca profesyonellerin işine yarayacak time code, temiz HDMI çıkışı, gamma assist, zebra modu, S-Log3 ve S-Log2 gamma modları bulunuyor. Sony A99 II ile çekilmiş 4K video örneği ise şu şekilde:

Her ne kadar yeni fotoğraf makineleri sürekli karşımıza çıksa da inovasyonun bir şekilde eksik kaldığı DSLR fotoğraf makinesi pazarına ders verir nitelikte yeniliklerle gelen Sony A99 II, büyük potansiyel vaat ediyor.

 

Yorumlar

yorum

BU YAZIYA EMOJİ İLE TEPKİ VER

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Sony’den Yeni DSLR: A99 II

log in

Captcha!
Üye olmak ister misin?
sign up

reset password

Geri
log in

sign up

Captcha!
Geri
log in
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Video
Image