Sony, AirPods tarzında tamamen kablosuz WF-1000XM3 adlı kulaklığını duyurdu.

WF-1000XM3 kulaklıklarda, gürültüyü önce yakalayıp sonra da engellemek için yeni HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1e ile çalışan ve tüm dikkatinizi müziğe yoğunlaştırabilmenizi sağlayan Çift Gürültü Sensörü teknolojisi bulunuyor. Çift Gürültü Sensörü teknolojisi, kulaklığın yüzeyindeki bir ileri besleme mikrofon ve bir geri besleme mikrofon aracılığıyla etraftaki ortam sesini daha fazla yakalamayı sağlıyor. Ortam sesi yakalandıktan sonra ise, devreye özel HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1e giriyor. İşlemci, geri planda rahatsızlık veren gürültüyü telafi edecek ters bir ses yaratıyor. Böylece neredeyse tüm frekanslarda çok daha fazla gürültüyü engellemekle kalmıyor, aynı zamanda daha az enerji kullanıyor. Rahatsız edici uçak kabin gürültüsünden, kent sokaklarının koşuşturmacasına kadar her şey, kulaklık başlıkları tarafından engelleniyor ve geriye sadece müzik kalıyor.

Kulaklıklar, üzerindeki dokunmatik panel yardımıyla komutlar vermenize olanak sağlıyor. Elinizle kulağın üstünü kapatarak gürültü engellemeyi geçici olarak devre dışı bırakıp karşınızdakini duyabilir hale gelebiliyorsunuz.

Adaptif Ses Kontrol adlı özellik, kulaklığı kullanırken ne yaptığınızı tahmin ediyor ve buna göre önemli sesleri duymanızı sağlıyor. Bluetooth 5.0 desteğiyle gelen kulaklıkların her birinin ağırlığı ise 9 gram.

WF-1000XM3’ün şarj kutusu sayesinde, Gürültü Engelleme özelliği açıkken 24 saate kadar müzik dinleyebilirsiniz. Kulaklık başlıklarının hızlı şarj fonksiyonu ise sadece 10 dakika şarj ile, 90 dakikaya kadar pil ömrü elde etmeyi sağlıyor.

WF-1000XM3 modeli, yaklaşık 250 Euroluk fiyat etiketi ile Ağustos ortasından itibaren raflardaki yerini alacak.

Paylaş