Akıllı telefon dünyasında bir süredir işleri yolunda gitmeyen Sony Mobile’ın dünya genelinde küçülmeye gidebileceği hatta bazı ülkelerde faaliyetlerini tamamen durduracağı sıklıkla gündeme geliyordu.

Özellikle yeni nesil amiral gemisi telefonlarını Türkiye’de hala satışa sunmamasıyla kritik kararlar alınacağını düşündüğümüz Sony’nin akıllı telefon departmanıyla ilgili bir haber, teknoloji dünyasının sızıntı yıldızı Evan Blass’tan geldi. VentureBeat editörü Blass, Twitter üzerinden Sony Mobile’ın Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

https://twitter.com/evleaks/status/1012047085426835457

Sony hizmet vermeye devam edecek

Evan Blass paylaştığı tweette “Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki Sony Mobile hayranları için kötü haber: Şirketin bu bölgelerde ekim ayıyla birlikte operasyonlarını ve ofisini kapatacağını duydum.” dedi.

Evan Blass tarafından paylaşılan iddialara göre her ne kadar Sony Mobile, Türkiye’deki faaliyetlerini durduracak olsa da Sony’nin PlayStation ve TV gibi diğer departmanları tüketicilere hizmet vermeye devam edecek.

Evan Blass bugüne dek Samsung ve Apple gibi şirketlerin üst düzey akıllı telefonlarını daha tanıtılmadan birkaç ay önce doğru bir şekilde sızdırması ve teknoloji dünyasına yön veren paylaşımlarıyla tanınıyor.

Paylaş