Apple ve LG başta olmak üzere birçok akıllı telefon üreticisinin OLED ekrana geçiş yapması, diğer üreticilerin de akıllı telefonlarında OLED ekranlarını tercih ederek sektörün yeni standartı haline geleceğini söylemesi; Sony Mobile gibi şirketlerin de gündemine OLED ekran panellerini getiriyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Sony Xperia akıllı telefonlarından sorumlu Sony Mobile, yayınladığı iş ilanıyla birlikte Xperia telefonların OLED ekranlarıyla ilgilenecek görüntüleme teknolojileri departmanı için eleman arayışına başladı.

Aslında Sony, halihazırda televizyon departmanında OLED ekrana sahip ürünlerini son tüketiciyle buluşturuyor ancak OLED panellerin daha küçük boyutlarda sunulması, çok daha zahmetli bir iş oluyor. Hal böyle olunca da şirket Xperia telefonlarında OLED panellere yer vermek için yeni çalışanlara ihtiyaç duyuyor.

Elbette bu yılki üst seviye Sony telefonların OLED ekranla gelmesi zor bir ihtimal olsa da önümüzdeki yılki Xperia amiral gemisinde OLED ekrana yer verileceğini tahmin edebiliriz.