Samsung ve LG gibi akıllı telefon üreticileri bu yıl duyurdukları üst seviye akıllı telefonlarında çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefonlarıyla dikkat çekerken Sony, özellikle Xperia tutkunlarının fazlasıyla beğendiği Omni-Balance tasarım anlayışından dışarı çıkmamış ve klasik Xperia görünümüne sahip yeni üst seviye telefonlarını duyurmuştu.

Sony her ne kadar alışılagelmiş tasarım anlayışını şimdiye kadar sürdürse de JDI ve Weibo aracılığıyla ortaya çıkan bilgiler, Sony’nin bu yıl eylül ayında düzenlenecek IFA 2017 etkinliğinde çerçevesiz LCD ekrana sahip yeni bir telefon tanıtacağını gösteriyor.

İddialara göre Sony’nin tanıtacağı yeni üst seviye telefon hem Sony’nin klasik tasarım anlayışından çıkmazken hem de fazlasıyla ince ekran çerçeveleriyle avuç içinde ekran deneyimini yaşatacak. JDI’da paylaşılan bilgiye göre, Sony Xperia XZ1 adıyla çıkması beklenen yeni telefonun ekranı aşağıdaki gibi olacak:

Sony Xperia XZ1’in Beklenen Diğer Özellikleri

Çerçevesiz 6 inçlik ekranının yanı sıra Sony Xperia XZ1’in teknik özellik tarafında da güçlü ve yenilikçi bir cihaz olması bekleniyor. Tahminlere göre Xperia XZ1 gücünü Qualcomm’un yakın zamanda duyuracağı Snapdragon 836 platformundan alacak. Cihazda 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına yer verilecek ve cihazın hafızası microSD kart desteğiyle birlikte arttırılabilecek. Ayrıca yine tahminler Xperia XZ1’in çift arka kameraya sahip olacağı yönünde.

Şu ana kadar analistlerin raporlarından ve bazı kaynaklardan gelen bilgilerle hakkında ufak tefek duyumlar almaya başladığımız Sony’nin yeni üst seviye telefonunu IFA 2017’de resmi olarak göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here