Sony, IFA 2018 konferansında bugüne kadar en iyi gürültü engelleme özelliği sunduğunu iddia ettiği kulaklığı Sony 100XM3 modelini tanıttı. Şirketin yeni WH-1000XM3 model kodlu kulaklığı önceki modellere bakarak çok farklı görünmese de kulaklığın detayına inildiğinde önemli değişiklikler yapıldığını görüyoruz.

Sony 100XM3 özellikleri ne?

Sony, Bluetooth kulaklıklarında gürültü engelleme teknolojisini bir hayli geliştirmiş durumda. Özellikle uçakla çok fazla seyahat eden kişiler için özel olarak geliştirilen WH-1000XM3 model, “HD gürültü önleyici QN1 işlemci” kullanıyor. Yeni model olan 100XM3, önceki model olan 100XM2’ye göre 4 kat daha fazla gürültü önleme kalitesi sunduğunu iddia ediyor.

Sony, daha iyi bir ses kalitesinin yanında bir de eller serbest arama teknolojisini de geliştirmiş durumda. Aynı zamanda yeni bir mikrofon dizisi kullandığı kulaklıkta kaç tane mikrofon kullandığını söylemek istemiyor fakat ses kalitesinin hiç olmadığı kadar iyi olduğunun da altını çiziyor.

100XM3 modelinde kafaya daha iyi oturan ve daha fazla yastığa sahip olacak şekilde yeniden tasarlanan bir kafa bandı kullanılmış. Bu durum kulak yastıkları için de geçerli. Kulaklık aynı zamanda Google Asistan ile birlikte geliyor. Bu sayede sadece bir tuş yardımı ile hava durumunu öğrenebilir ve akıllı ev aletlerini kontrol edebilirsiniz. Batarya kısmında ise önceki modellerde de kullanılan 30 saatlik pil ömrüne sahip olan 100XM3 modeli, USB-C bağlantı tipiyle birlikte geliyor. Üstelik cihaz sadece 15 dakikalık şarj ile 5 saat kullanılabiliyor.

Eylül ayında satışa sunulacak olan 100XM3’ün fiyatı 349,99 dolar (2.345 TL) olarak belirlenmiş şekilde.

Paylaş