Kendi Exynos işlemcilerini üreten Samsung, Güney Kore’den gelen sızıntılara göre Qualcomm ile Snapdragon 830 işlemcilerinin üretimi için anlaşma yaptı.

AMD ve Nvdia’nın da birçok çipsetini üreten Samsung, bu konuda ki en büyük rakibi TSMC’ye göre daha düşük nanometrelerde çipsetler piyasaya sürmesi şirketlerin çipset üretiminde Samsung ile anlaşmasının en büyük nedeni. Daha önce yaptığı açıklamada FinFet ile birlikte ileri ki dönemde 5 nanometrelik çipsetler üretebileceğini iddia eden Samsung’un, Snapdragon 830’un üretimini üstlenmesi halinde işlemcinin 10 nanometre ile üretileceği düşünülüyor.

Samsung’un Snapdragon işlemcilerini üretmesiyle akıllara gelen ilk soru artık Samsung cihazların Snapdragon’la mı yoksa Exynos’la mı geleceği oluyor. Edinilen bilgiye göre Samsung, Exynos 8890 ile Snapdragon 820’nin gerisinde kalmış olsa da Exynos işlemcilerden vazgeçmeye niyetli değil. Ancak Galaxy S8 ile duyurulması beklenen Exynos 8895 işlemcisinin Snapdragon 830’dan aşağı kalmaması için Samsung’un yoğun bir çalışma içerisinde olduğu söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here