Snapdragon 821 Performansı Artırıyor

1 Eylül 2016
72 Görüntülenme

Qualcomm Technologies endüstrideki konumunu korumak için Snapdragon 821 işlemcisini üç ana noktada geliştirdi.

Genel kullanıcı deneyimi:
820 ile kıyaslandığında Snapdragon 821, daha hassas kullanıcı deneyimini desteklemek üzere tasarlandı. Bu yenilikler:

  • Daha kısa açılış süresi: Snapdragon 821’den güç alan cihazlar yüzde 10’a kadar daha hızlı açılır.
  • Daha hızlı uygulama açılışı: Snapdragon 821, uygulamaların açılış süresini yüzde 10’a kadar daha da kısaltır.
  • Akıcı, daha hassas kullanıcı etkileşimleri: Kullanıcı arayüzü (UI) optimizasyonları ve performans iyileştirmeleri, kullanıcılara daha akıcı sayfa kaydırma deneyimi sunar.

Performans ve güç tüketimi:

  •  CPU hızında artış: Snapdragon 821, 2.4GHz’ye varan Qualcomm Kryo CPU kullanarak Snapdragon 820’ye kıyasla performansı yüzde 10’a kadar daha da artırır.
  • GPU hızında artış: Qualcomm Adreno GPU, Snapdragon 820’ye kıyasla yüzde 5 daha fazla hız sunar.
  • Enerji tasarrufu: Standart kullanımda diğer modeller ile kıyaslandığında 821, yüzde 5’e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Bu enerji tasarrufu, pil ömrünü uzatır ve OEM’lerin daha ince telefonlarda kullanabilecekleri daha küçük piller geliştirmesini destekler.

 Yeni özellikler ve fonksiyonlar:
Snapdragon 821, bazı yeni özellikler ve fonksiyonlar getirerek OEM’lere daha kapsamlı ve çekici kullanıcı deneyimleri geliştirmeleri için yeni seçenekler sunar. Bu seçenekler:

  • Snapdragon VR SDK (Yazılım Geliştirme Kiti): Geliştiricilere üstün bir mobil VR araç seti sağlar, Google Daydream ile uyumluluk sunar ve Snapdragon 821’in güçlü heterojen mimarisine erişim imkânı verir. Snapdragon VR SDK, üst seviye görsel ve ses kalitesini, mobil ortamda daha kapsamlı sanal gerçeklik ve oyun deneyimlerini destekler.
  • Çift PD (PDAF): Tek PDAF çözümler ile kıyaslandığında birçok ortamda fotoğraf çekimlerinde otomatik odaklanmayı ciddi seviyede hızlandırır.
  • Otomatik lazer odaklanma mesafesinde artış: Snapdragon 820’ye kıyasla görünür odaklanma mesafesini artırır, lazer odaklanmaların daha doğru yapılmasını sağlar.
  • Android Nougat OS: Snapdragon 821 (820 gibi); yeni özellikler sunan, uyumluluğu artıran ve önceki Android versiyonlara kıyasla ek güvenlik getiren en son Android işletim sistemini yayınlandığında destekleyecek.

ASUS ZenFone 3 Deluxe, Snapdragon 821’i kullanan amiral gemisi olacak.

İlginizi çekebilir

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
204 okunma
Sektörel
204 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
93 okunma
Sosyal Medya
93 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek
Mobil
92 okunma
Mobil
92 okunma

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek

Haber Merkezi - 19 Haziran 2018

Apple'ın 2019 yılında 3 arka kameraya sahip en az bir iPhone modeli piyasaya sürebileceğini sizlere aktarmıştık. Ancak Apple’ın lens sağlayıcı…

Yorum yap