Snapdragon 821 Performansı Artırıyor

1 Eylül 2016
150 Görüntülenme

Qualcomm Technologies endüstrideki konumunu korumak için Snapdragon 821 işlemcisini üç ana noktada geliştirdi.

Genel kullanıcı deneyimi:
820 ile kıyaslandığında Snapdragon 821, daha hassas kullanıcı deneyimini desteklemek üzere tasarlandı. Bu yenilikler:

  • Daha kısa açılış süresi: Snapdragon 821’den güç alan cihazlar yüzde 10’a kadar daha hızlı açılır.
  • Daha hızlı uygulama açılışı: Snapdragon 821, uygulamaların açılış süresini yüzde 10’a kadar daha da kısaltır.
  • Akıcı, daha hassas kullanıcı etkileşimleri: Kullanıcı arayüzü (UI) optimizasyonları ve performans iyileştirmeleri, kullanıcılara daha akıcı sayfa kaydırma deneyimi sunar.

Performans ve güç tüketimi:

  •  CPU hızında artış: Snapdragon 821, 2.4GHz’ye varan Qualcomm Kryo CPU kullanarak Snapdragon 820’ye kıyasla performansı yüzde 10’a kadar daha da artırır.
  • GPU hızında artış: Qualcomm Adreno GPU, Snapdragon 820’ye kıyasla yüzde 5 daha fazla hız sunar.
  • Enerji tasarrufu: Standart kullanımda diğer modeller ile kıyaslandığında 821, yüzde 5’e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Bu enerji tasarrufu, pil ömrünü uzatır ve OEM’lerin daha ince telefonlarda kullanabilecekleri daha küçük piller geliştirmesini destekler.

 Yeni özellikler ve fonksiyonlar:
Snapdragon 821, bazı yeni özellikler ve fonksiyonlar getirerek OEM’lere daha kapsamlı ve çekici kullanıcı deneyimleri geliştirmeleri için yeni seçenekler sunar. Bu seçenekler:

  • Snapdragon VR SDK (Yazılım Geliştirme Kiti): Geliştiricilere üstün bir mobil VR araç seti sağlar, Google Daydream ile uyumluluk sunar ve Snapdragon 821’in güçlü heterojen mimarisine erişim imkânı verir. Snapdragon VR SDK, üst seviye görsel ve ses kalitesini, mobil ortamda daha kapsamlı sanal gerçeklik ve oyun deneyimlerini destekler.
  • Çift PD (PDAF): Tek PDAF çözümler ile kıyaslandığında birçok ortamda fotoğraf çekimlerinde otomatik odaklanmayı ciddi seviyede hızlandırır.
  • Otomatik lazer odaklanma mesafesinde artış: Snapdragon 820’ye kıyasla görünür odaklanma mesafesini artırır, lazer odaklanmaların daha doğru yapılmasını sağlar.
  • Android Nougat OS: Snapdragon 821 (820 gibi); yeni özellikler sunan, uyumluluğu artıran ve önceki Android versiyonlara kıyasla ek güvenlik getiren en son Android işletim sistemini yayınlandığında destekleyecek.

ASUS ZenFone 3 Deluxe, Snapdragon 821’i kullanan amiral gemisi olacak.

İlginizi çekebilir

2030’da her 10 aracın 3’ü elektrikli olacak
26 okunma
26 okunma

2030’da her 10 aracın 3’ü elektrikli olacak

Haber Merkezi - 16 Aralık 2018

İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin Otomotiv ve Mobilite Çözümleri panelinde konuşan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, geleceğin otomotiv teknolojileri ve NISSAN’ın…

Diske su kaçırırsanız nasıl kurtarırsınız?
98 okunma
98 okunma

Diske su kaçırırsanız nasıl kurtarırsınız?

Serhat Ayan - 14 Aralık 2018

Sıvı teması sonrası zarar gören cihazlarından önemli verilerini kurtarmak isteyen kullanıcılar için anında doğru müdahale büyük önem taşıyor. Oldukça hassas…

DLive nasıl kullanılır
127 okunma
127 okunma

DLive nasıl kullanılır

Uğur Özdağlı - 13 Aralık 2018

Bu yazımızda Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive.tv'ye nasıl kayıt olunacağını anlatıyoruz. 1- DLive.tv adresine giriyoruz. 2- Sağ üstten giriş…

%d blogcu bunu beğendi: