https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Snapchat SnapMap’i Hayata Geçirdi

Geçtiğimiz yılların en başarılı sosyal medya uygulamalarından olan Snapchat yeni uygulaması SnapMap’i hayata soktu.

Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi, Snapchat’in ise buna olumsuz yanıt vermesinin ardından agresif bir politikayla Instagram hikayelerini geliştiren Facebook, Snapchat’i geride bırakımıştı.

Uygulamasının kopyalanılarak Whatsapp ve diğer bir çok uygulamalarda da kullanılmasından muzdarip olan Snapchat şirketi pes etmiyor, gün be gün yeni özellikler ekleyerek piyasada kalmaya çabalıyor.

Son olarak yeni özelliğini duyuran Snapchat, SnapMap uygulamasıyla kişilerin birbirlerini aktif olarak takip etmesini amaçlıyor. Sistemin basit olduğu bu yeni özellik, kullanıcılarına dünya haritası üzerinde takip ettikleri kişilerin nerede olduklarını ve ne yaptıklarını gösteriyor “actionmoji” olarak kullanılan bu sistemde etraftaki etkinliklerde görülebiliyor, kullanıcılar dilerse harita üzerindeki arkadaşlarına tıklayıp oradan hikaye bölümlerine erişebiliyor. Konum bilgilerinin paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar için ise “Ghost Mode” mevcut. Bunu aktifleştirdiğinizde harita üzerinde görünmüyorsunuz.

Bu yeni özelliği geliştiren Snapchat değil, konum paylaşım uygulamaları üzerinde uzun yıllardır çalışmalar yürüten Zenly uygulamasının bir kopyası. Snapchat geçtiğimiz yıl Zenly ile irtibata geçmiş ve Zenly’i satın almak istemişti. Bununla ilgili TechCrunch’ta yer alan haberlerden birine göre Snapchat Inc. Zenly’i  300 milyon dolardan fazla bir miktar karşılığında bünyesine kattı. Snapchat konum paylaşım özelliği için Zenly’i kullanacak ancak Zenly’de ayrı bir uygulama olarak kullanılmaya devam edecek.

Bakalım bu uygulama rekabetleri önümüzdeki dönemlerde bizlere ne gibi yenilikler getirecek.

Paylaş