Apple’ın WWDC 2020’de SiriOS’u duyurması bekleniyor. SiriOS, hem HomePod hem de genel olarak nesnelerin interneti (IoT) için tasarlanacak.

Apple şu sıralar iOS’un biraz değiştirilmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu ne derseniz, IoT yani nesnelerin interneti için SiriOS diyebiliriz. Sesli komutlar üzerine konumlandırılacak yeni işletim sistemi, yapay zeka ve makine öğrenmenin karışımı bir sistemi kullanacak.

SiriOS’in konuşma tanımada % 95’ten daha fazla doğruluk yüzdesiyle donatıldığı söyleniyor. Yeni sistemler (SiriOS dahil) insanlarınkine eşit bir anlama kapasitesine sahip olacak. Diğer şeylerin yanı sıra, bir dizi derin ağdan yararlanarak, çok daha doğal, kullanışlı ve verimli bir iletişim şekli sunabilecekler.

Bir yatırım şirketi olan Mangrove, “uzmanlar Apple’ın SiriOS’u WWDC 2020’deki geliştiriciler toplantısında açıklamasını bekliyor. Böylece inovasyon ve adaptasyon hızlanacak.” dedi.

SiriOS gibi IoT’ye odaklanmış bir işletim sistemiyle. Apple, ürün kategorisini geliştirmeye daha fazla odaklanabilecek. Pazarın büyük bir dilimine sahip olmayı hedefliyorlar. Bazı analistlerin tahminlerine göre, bu pazar 2020 yılına kadar dünya genelinde 50 milyardan fazla bağlı cihaza sahip olacak.

Paylaş