Bildiğiniz gibi bir süredir ortaya çıkan sızıntılar Apple’ın bu yıl düzenleyeceği Keynote etkinliğinde 10. yıla özel çerçevesiz tasarıma sahip yeni bir iPhone modeli tanıtacağını gösteriyor. Hal böyle olunca da Apple, yıllardır Siri ile özdeşleşen ve üzerinde TouchID sensörünü barındıran ana ekran tuşundan çerçevesiz tasarım için vazgeçecek. Peki yeni iPhone’u alanlar, Siri ile nasıl konuşacak?

Ayrıca Okuyun: Apple’ın Siri’si ve Dwayne Johnson’ın Başrolde Olduğu Kısa Film Yayınlandı

Elbette Siri’yi çağırmanın bir yolu iPhone’unuza “Hey Siri” diye seslenmek ancak bunu yapmak istemiyor ve tek tuşla Siri’yi aktif etmek istiyorsanız yeni iPhone’da iOS geliştiricisi Guilherme Rambo’nun iddiasına göre güç tuşunu Siri’yi aktifleştirebileceksiniz.

Tabii Siri’nin güç tuşuyla nasıl aktif edileceğine dair bir bilgi henüz paylaşılmıyor ancak tahminlere göre Siri, güç tuşuna iki kez bastığınızda devreye girecek çünkü güç tuşuna bastığınızda ekranı kilitleme, uzun bastığınızda cihazı kapatma menüsüne erişme ve daha da uzun bastığınızda cihazı tamamen kapatma gibi işlevleri kullanabiliyorsunuz. Bu noktada güç tuşu için atanabilecek tek kısayol ise tuşa çift basma olarak görülüyor.

Yeni iPhone’da Siri’nin nasıl çağırlacağını ve diğer tüm detayları resmi olarak 12 Eylül 2017’de Steve Jobs Theatre’da gerçekleşecek Apple Keynote etkinliğinde öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here