Microsoft ve Apple’ın teknisyenleri, Windows 10’un güncellenmemiş en son sürümünde çalışırken, yeni güncelleme sonrası iCloud’u, paylaşılan fotoğraf albümlerini senkronize etmeyi durduran bir uyumsuzluk hatasını gidermek için kol kola verdiler.

10 Ekim tarihindeki güncelleme, insanların verilerinin kaybolmasını önlemeye yönelikti. Bu tespit edilince güncelleme yeniden yayınlandı. Bu sefer de iCloud hatası çıkmaya başladı.

Microsoft, kendi PC kullanıcılarını alıştırdığı bitmez tükenmez, arkası kesilmez güncellemelerini, bu konuda oldukça tecrübesiz olan Apple kullanıcılarına yansıtınca bu tip sinir bozukluklarının olması doğal. Nitekim her ay Microsoft Office için Apple ürünlerine gelen iki gigabayta yakın güncelleme (ki bu tüm dünyadaki Microsoftçulara normal geliyor, ne var ki bunda diyorlar) dahi ürünün sorunsuz çalışmasını sağlayamıyor.

Acaba Microsoft Apple için en son çalışır bir ürün çıkarıp bir daha da dokunmasa mı?

Aklımıza şu hikaye geliyor: Bir adam kafasında sadece üç tel saçıyla berbere gelmiş. Berber bakmış demiş ki bunları sağa tarayacağım harika gözükecek. Sağa tararken saç tellerinden biri kopmuş. Eyvah demiş berber bari sola tarayayım. O sırada bir tel daha kopmuş. Müşteri kafasında kalan tek tel saçla aynaya bakmış ve “bırak” demiş berbere “bırak dağınık kalsın…”

Paylaş