Polonyalı sesli kitap platformu Audioteka, Türkiye pazarına iddialı bir giriş yaptı. Audioteka Kurucusu ve CEO’su Marcin Beme, “Ankara, İzmir ve İstanbul gibi kalabalık şehirlerde insanlar yolda, toplu taşımada kaybettikleri zaman sebebiyle kitap okumaya yeterince vakit ayıramıyor. Bu boşluk sesli kitaplar tarafından doldurulabilir. Yolda geçen zamanın sesli kitaplar için büyük bir potansiyel barındırdığını düşünüyoruz. Audioteka üzerinden sesli kitap dinleyeceklerin tek ihtiyacı bir cep telefonu ve kulaklık; ki bu da zamanımızda herkeste var.

Seslendirme kalitesine çok önem veriyoruz. Sadece tecrübeli seslendirme sanatçılarıyla çalışıyoruz. İyi seslendirilmemiş bir kitabı dinlemek oldukça zor. Bu sebeple ‘Güzel anlatılmış hikâyeler’ ifadesini logomuzla beraber kullanıyoruz. Bunun yanı sıra diğer sesli kitap platformlarına göre kullanıcılar için basit ve kullanışlı bir sistem sunuyoruz. Dinlemek istediğiniz kitabı seçip satın alıyorsunuz. Böylece aldığınız sesli kitaplar ömür boyu size ait oluyor.” dedi.

Audioteka Türkiye Genel Müdürü Göktuğ Oğuz ise bu süreçte Türkiye pazarına yönelik güçlü bir altyapı kurduklarını ve şu ana kadar 20’yi aşkın yayıneviyle anlaşma imzaladıklarını söyledi ve ekledi: “Bu yıldan itibaren olabildiğince çok kullanıcıya ulaşmak için çaba göstereceğiz. İlk etapta n11, Caffe Nero ve Samsung ile işbirliğine gittik.

Türk kullanıcılar İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça dillerinde 1800 civarında sesli kitaba Audioteka aracılığıyla ulaşabiliyor ve bu sayı sürekli artıyor. Gelecekte kitap dışında farklı yayınları da farklı iş modelleriyle uygulamamıza eklemeyi planlıyoruz”

Paylaş