Selçuk İnan’ın Samsung’a Açtığı “S8” Davası Sonuçlandı!

9 Ocak 2018
247 Görüntülenme

Hatırlayacağınız üzere Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan’ın tıpkı Cristiano Ronaldo’nun “CR7” markası gibi “S8” markasını tescillediği belirtilmiş ve Samsung’un Galaxy S8 modeliyle Selçuk İnan’a ait marka haklarının ihlal edildiği iddiası öne sürülmüştü.

Bu iddialara bağlı olarak Selçuk İnan ve avukatı, Samsung Electronics Türkiye tarafından satışı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S8 modellerinin piyasadan toplatılması ve Samsung Electronics’in taraflarına tazminat cezası ödemesi talebiyle konuyu mahkemeye taşımıştı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca değerlendirilen talepte karara varıldı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen kararda Selçuk İnan tarafından beyan edilen iddia reddedildi. Mahkeme, talebi reddetmesine ilişkin olarak Samsung’un modelindeki “S8” takısının bir marka değil model olduğu, burada Samsung için öne çıkan markanın ise “Galaxy” olduğunu belirtti. Ayrıca mahkemece yapılan açıklamada Samsung’un 2010 yılında Galaxy ve Galaxy S serisiyle ilgili onlarca ismi tescillediği açıklandı.

Selçuk İnan davadan vazgeçmiyor

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen karardan hoşnut olmayan Selçuk İnan, davanın yeniden görülmesi için davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Önümüzdeki günlerde Selçuk İnan tarafından yeniden farklı bir mahkemeye taşınan davanın sonucunun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu
Mobil
60 okunma
Mobil
60 okunma

Tasarımıyla öne çıkan yeni Alcatel 5 satışa sunuldu

Mert Yamak - 16 Temmuz 2018

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarında da tercih edilen üreticilerden biri olan Alcatel, özellikle sosyal medya kullanıcılarını hedeflediği yeni telefonu…

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu
Mobil
62 okunma
Mobil
62 okunma

Xiaomi Redmi S2 duyuruldu

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Hindistan'da yapılan basın toplantısında Redmi S2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2 mikron pikselli 16MP çözünürlüklü ön kamera ve selfieler için yapay…

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?
Genel
61 okunma
Genel
61 okunma

Xiaomi, Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor?

Eren Kebapçı - 16 Temmuz 2018

Çinli üreticilerin mobil pazarda büyül bir yükseliş içinde olduğunu biliyoruz ve yayınladığımız haberlerde bunu sıklıkla dile getiriyoruz. Mobil pazarda en…

Yorum yap