Selçuk İnan’ın Samsung’a Açtığı “S8” Davası Sonuçlandı!

9 Ocak 2018
342 Görüntülenme

Hatırlayacağınız üzere Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan’ın tıpkı Cristiano Ronaldo’nun “CR7” markası gibi “S8” markasını tescillediği belirtilmiş ve Samsung’un Galaxy S8 modeliyle Selçuk İnan’a ait marka haklarının ihlal edildiği iddiası öne sürülmüştü.

Bu iddialara bağlı olarak Selçuk İnan ve avukatı, Samsung Electronics Türkiye tarafından satışı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S8 modellerinin piyasadan toplatılması ve Samsung Electronics’in taraflarına tazminat cezası ödemesi talebiyle konuyu mahkemeye taşımıştı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca değerlendirilen talepte karara varıldı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen kararda Selçuk İnan tarafından beyan edilen iddia reddedildi. Mahkeme, talebi reddetmesine ilişkin olarak Samsung’un modelindeki “S8” takısının bir marka değil model olduğu, burada Samsung için öne çıkan markanın ise “Galaxy” olduğunu belirtti. Ayrıca mahkemece yapılan açıklamada Samsung’un 2010 yılında Galaxy ve Galaxy S serisiyle ilgili onlarca ismi tescillediği açıklandı.

Selçuk İnan davadan vazgeçmiyor

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi tarafınca verilen karardan hoşnut olmayan Selçuk İnan, davanın yeniden görülmesi için davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Önümüzdeki günlerde Selçuk İnan tarafından yeniden farklı bir mahkemeye taşınan davanın sonucunun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu
OTOMOBİL
89 okunma
OTOMOBİL
89 okunma

Nissan Leaf Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu

Mert Yamak - 19 Ekim 2018

Nissan'ın bir yıl önce satışa sunduğu ilk elektrikli otomobili Nissan Leaf, Avrupa pazarında önemli satış adetine ulaştı. Nissan'ın geleceğin otomobili…

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi
Sektörel
93 okunma
Sektörel
93 okunma

Türk siber güvenlik şirketi Biznet, Gartner’ın önerdiği şirketler listesine girdi

Haber Merkezi - 19 Ekim 2018

Siber güvenlik alanında çalışan bir Biznet Bilişim, Gartner’ın “Operasyonel Teknoloji Güvenliği Pazar Rehberi 2018” raporunda yer alarak bu listeye giren…

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
136 okunma
Mobil
136 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Yorum yap