Üst düzey performanslı araçlarını Cupra adı altında tüketicilere sunan SEAT, Cupra’yı ayrı bir marka haline getirmeyi planlıyor. Şirket henüz her ne kadar bu konu hakkında bir açıklama yapmamış olsa da mayıs ayında SEAT tarafından yapılan marka patenti başvuruları Cupra markasının logosunu bile ortaya çıkarmış durumda.

Zaten bir süredir SEAT’ın Ar-ge Müdürü Matthias Rabe’nin SEAT’ın yüksek performanslı araçları geliştiren ekibinin daha da fazla yararlanmak istediği konuşuluyordu. Bu ekip ise büyük bir ihtimalle artık direkt Cupra markası adı altında çalışacak.

Cupra markası şu anda resmi olarak açıklanmış değil. SEAT, bu yılın sonlarında yeni bir Cupra R armasını taşıyan modelini tanıtacağını söylemişti. Bu model Leon modeliyle aynı tasarım çizgisine sahip olacak. 2018 yılında ise SEAT’ın henüz yeni duyurduğu SUV modeli Ateca’nın Cupra yani yüksek performanslı modelinin karşımıza çıkması bekleniyor. Ancak bunların SEAT markası adı altında Cupra armasıyla mı yoksa direkt olarak Cupra markası adı altında mı satışa sunulacağı bilinmiyor.