Şirketler, sanal gerçeklilik dünyası konusunda oldukça büyük bir rekabet içerisinde. Genel olarak her firma kendi sanal gerçeklik gözlüğünü üretmenin yanı sıra diğer sanal gerçeklik teknolojileri üretimine de yoğunlaşıyor. Sıradaki sanal gerçeklik tenolojisi TEGway tarafından geliştirilen sanal gerçekliğe farklı bir boyut kazandıracak olan ThermoReal teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde sanal dünyadaki ısı değişimlerini kendi vücudunuzda hissedebiliyorsunuz.

TEGway tarafından geliştirilen ThermoReal teknolojisi ile elinizde tuttuğunuz cihazın ısısı sanal dünyadaki ısıya göre değişiyor. Soğuk ortamlarda anında soğuk, sıcak ortamlarda anında sıcak olmasıyla sanal gerçeklik hissiyatını bir tık daha ötede yaşatıyor. Mesela bir denizde derinlere doğru ne kadar inerseniz cihaz da o kadar daha soğuyor.

Cihazı test eden kullanıcılar, cihazın oldukça başarılı olduğunu söylüyor ancak sanal gerçeklik oyunu geliştirecek geliştiricilerin de bu cihaz için, oyunlarda ayrı bir destek sunması gerekiyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan cihazın ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here