Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni akıllı saati Gear S3’ü IFA 2016 kapsamında tanıttı.

20160831_182511

Üreticilerin yılın son yarısındaki iddialı ürünlerini sergilediği IFA 2016 fuarı basın mensupları için geçtiğimiz gün başladı. IFA 2016’da sahne alan ilk şirketlerden birisi ise Samsung oldu.

İki yıldır Gear S serisi adında akıllı saatlerini tüketicilerle buluşturmaya devam eden Samsung, geçtiğimiz gün Berlin IFA fuarı kapsamında yeni akıllı saati Samsung Gear S3‘ü duyurdu. Gear S2’ye göre özellikle tasarım anlamında farklılık gösteren Gear S3, artık normal (klasik) saatlere daha yakın bir görünüme sahip.

gear s3 (3)

Gear S2’de olduğu gibi Gear S3 de klasik ve daha modern olmak üzere iki farklı modelle gelirken, Samsung artık modern görünüme sahip olan modelini Gear S3 Frontier olarak adlandırıyor. Klasik görünüme sahip model ise Gear S3 Classic adıyla karşımıza çıkıyor.

Hatırlayacağınız üzere Samsung Gear S2 modeli suya ve toza karşı dayanıklılık sergiliyordu. Gear S3’te de IP68 Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık sertifikası bulunurken bu model aynı zamanda bazı askeri standartlarda ve soğuk ortamda da dayanıklılık gösterebiliyor.

gear s3 (4)

Daha önceden olduğu gibi LTE destekli modelinin de bulunduğu Gear S3, LTE destekli modeli sayesinde telefona ihtiyaç duymadan bazı telefon özelliklerini kullanmanızı sağlayacak.

Samsung Gear S3’ün 350 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı söylense de henüz Samsung kanadından resmi bir açıklama yok. Ayrıca LTE destekli modelinin 350 doların daha üzerinde bir fiyata sahip olacağı kesin olarak söylenebilir.

Paylaş