Samsung’un Yanı Sıra LG de iPhone için OLED Ekran Üretecek

4 Temmuz 2017
58 Görüntülenme

Teknoloji devi Samsung, şu anda dünyadaki OLED ekran panellerinin %95’ini yapmasıyla ekran teknolojileri alanında liderlik koltuğunda oturuyor ancak LG gibi diğer panel üreticileri de bu alanda Samsung’a karşı kozlarını paylaşıyor. Şimdi ise Samsung ve LG arasındaki OLED panel rekabeti televizyon dünyasından iPhone’lara taşınacak.

Bildiğiniz gibi bir süredir iPhone 8’de kullanılacak OLED ekranların sadece Samsung tarafından tedarik edildiğini ancak ne yazık ki Samsung tek üretici olduğu için yeterli sayıda OLED ekran yetiştiremediğini biliyorduk. Bu noktada Samsung’un sırf Apple’ın üretim sürecini hızlandırmak için ayrı bir ekran fabrikası kuracağı konuşulurken şimdi ise iPhone 8’in OLED ekranı için Samsung’a kardeş geliyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Apple, LG ile iPhone 8’de kullanılacak OLED ekranların üretimi için uzlaşmaya vardı. Toplamda LG tarafından yapılacak 2 trilyonluk yatırımla birlikte LG de Samsung ile birlikte iPhone 8 için OLED ekran üretecek.

Apple, LG’nin ekran teknolojilerini seviyor

Aslında iPhone 8’de Samsung tarafından üretilecek ekranları kullanmak için Apple pek istekli olmasa da bu konuda Samsung’un kapısını çalmaya muhtaçtı çünkü Apple elinde üretim gücü bulundurmuyor ve Samsung, OLED ekran panelleri alanını ciddi anlamda domine ediyor. Bu noktada da LG, Apple’ın Samsung’dan bir anlamda kaçışı olacak ve ilerleyen dönemlerde Apple, Samsung’u oyun dışı bırakarak LG ile ekran üretimine devam edebilecek.

Tüm bunlara ek olarak Apple’ın LG ekranlarına ayrı bir sempatisi de var. Bildiğiniz gibi artık Thunderbolt ekranlarını üretmeyen Apple, Mac Mini ve Mac Pro alan kullanıcılar için monitör olarak 4K çözünürlüklü LG monitörleri öneriyor. Hatta Apple, ABD gibi birçok ülkede bu monitörlerin satışını da gerçekleştirirken Türkiye’deki Apple Store’da da bu monitörler Apple Store çalışanlarının tavsiyeleri arasında.

İlginizi çekebilir

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
204 okunma
Sektörel
204 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
93 okunma
Sosyal Medya
93 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek
Mobil
92 okunma
Mobil
92 okunma

Üç kameralı iPhone modeli daha ileri bir tarihte gelecek

Haber Merkezi - 19 Haziran 2018

Apple'ın 2019 yılında 3 arka kameraya sahip en az bir iPhone modeli piyasaya sürebileceğini sizlere aktarmıştık. Ancak Apple’ın lens sağlayıcı…

Yorum yap