Samsung’un Üst Seviye Chromebook’u CES 2018’de Tanıtılabilir

3 Ocak 2018
87 Görüntülenme

Pixel serisi dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere Google’ın masaüstü platformu olan Chrome OS, her geçen gün üçüncü parti üreticilerin de desteğiyle daha geniş bir işletim sistemi olmaya devam ediyor.

Daha önce öğrencilere yönelik uygun fiyatlı Chromebook tabanlı dizüstü bilgisayarlarıyla tüketicilerin karşısına çıkan Google, bu kez üst seviye yeni bir Chromebook hazırlığında olduğunu duyurdu.

Bilgisayar, LG G6 ile aynı kameraya sahip olacak

Intel’in piyasadaki en güçlü 7. nesil işlemcilerinden gücünü alacak olan Samsung’un yeni Chromebook’u özellikle kamera yetenekleriyle dikkat çekecek. Samsung, yeni Chromebook’unda LG’nin G6 akıllı telefonunda da kullandığı Sony IMX258 sensörüne yer verecek ve böylelikle özellikle yapılacak görüntülü görüşmelerde, olabildiğince yüksek kaliteli görüntü aktarımı sağlayacak.

Aynı zamanda yeni Chromebook, daha önceki bazı modellerde de olduğu gibi Samsung’un akıllı kalemi S-Pen’i de destekleyecek.

Samsung’un yeni Chromebook modelinin 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek CES 2018 fuarında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu

Mert Yamak - 19 Temmuz 2018

Bir süredir akıllı telefon pazarında beklediği başarıyı elde edemeyen LG'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G7 ThinQ, Türkiye'de resmi…

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi
Sektörel
48 okunma
Sektörel
48 okunma

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi

Haber Merkezi - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı. Kart kullanmanın sağladığı avantajların yanı sıra banka hesabı sahibi…

Yorum yap