ABD’de Nisan sonunda Türkiye’de ise bu ay piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Fold’u ön sipariş yapan kullanıcılara Samsung, özel bir e-posta gönderdi. Burada Galaxy Fold 31 Mayıs tarihine kadar gönderilmezse, söz konusu siparişin otomatik olarak iptal edileceği ve bu tüketicilere ödedikleri paranın iade edileceği belirtildi.

Açıklamada, Galaxy Fold modelini beklemekte kararlı olan tüketicilerin ise siparişinin iptal edilmesini istemediklerini Samsung’a bildirmesi gerektiği ifade edildi.

E-postada, “Ön sipariş verdiğiniz Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesini ve gönderilmesini bekleyen sabrınız için teşekkür ederiz. Bu yeni form faktörle ilgili birçok yorum aldık. Bunlar arasında cihazda büyük potansiyel gördüklerini belirtenlerin yanısıra bazı sorunlarla karşılaştıklarını belirtenler de vardı. Bizden beklediğiniz yüksek standartları karşıladığından emin olmak için Galaxy Fold’u geliştirmede ilerleme kaydediyoruz. Bu, henüz beklenen sevkiyat tarihini onaylayamadığımız anlamına geliyor. Önümüzdeki haftalarda sizi daha spesifik gönderi bilgileriyle güncelleyeceğiz” yazıyor.

Samsung, Galaxy Fold’un kullanıcılara ne zaman gönderileceğine dair bir açıklama yapmadı.

Paylaş