Teknolojinin gelişmesiyle her ne kadar evde kendi sinema salonunuzu kurabilseniz de geleneksel sinema salonlarından vazgeçmeyen bir sürü insan var. O nedenle teknoloji şirketleri evdeki sinema salonlarının yanı sıra büyük sinema salonları için de teknolojiler üretmeye devam ediyorlar.

Ekran üretim konusunda gerek televizyon gerekse bilgisayar monitörleri tarafında oldukça başarılı işler çıkartan Samsung, sinema salonları için özel olarak ürettiği ekranla da oldukça başarılı bir iş çıkardı. Cinema LED isimli sinema için özel olarak üretilen ekran  Güney Kore’nin başkenti Seoul’da bulunan Lotte Cinema World Tower’da ilk deneyimleyen kişileri fazlasıyla heyecanlandırdı.

4096 x 2160 yani 4K çözünürlüğe sahip LED ekran, 96 parçanın birleştirilmesiyle oluşan 10.3 metrelik genişliğe sahip. Sinemalarda kullanılan sıradan projeksiyonlara göre 10 kat daha fazla parlaklık sunmasının yanı sıra HDR teknolojisi ile özellikle hareketli sahnelerde mükemmel bir deneyim sunuyor.

Görüntü kalitesi kadar ses kalitesine de önem verilen Cinema LED’te Samsung’un henüz bu yılın başında satın aldığı en iyi ses teknolojileri üreticilerinden olan Harman’ın geliştirdiği JBL hoparlörler karşımıza çıkıyor.

Cinema LED’in önümüzdeki zamanlarda ABD, Çin, Japonya ülkelerinde öncelikli olmak üzere diğer tüm ülkelerdeki sinema salonlarına da yayılması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here