2007 yılından beri iPhone kullanıcısı olan gencin Samsung’a geçiş hikayesini konu alan reklamda iPhone bol gönderme yapıldı. Growing Up isimli Samsung reklam filminde bir iPhone kullanıcısının Samsung’a geçiş sürecini anlattı. 2007’den bugüne kadar devam eden rekabet bu reklam filmiyle gözler önüne seriliyor. Reklamın ana karakteri Erik, 2007 yılında çıkan ilk iPhone ile Apple ekosistemine giriş yapıyor. 2010 yılında aldığı iPhone 3GS’e geçiş yapıyor ve iPhone 3GS’i kullanırken çektiği bir fotoğraftan sonra “Fotoğraf kaydedilemiyor. Hafızada yer açın” uyarısı ile karşılaşıyor.

2013 yılında iPhone 5S’e geçiş yapan Erik bu yıllarda kız arkadaşı Lauren ile tanışıyor. Samsung kullanıcısı olan Lauren, Erik’in numarasını S-Pen ile not ediyor. Bu sekans sonrasında Samsung ile Apple arasındaki rekabet başlıyor.
Samsung telefonlarının suya dayanıklılığı, kablosuz şarj teknolojisi ve Apple’ın kulaklık jackını kaldırmasına vurgu yapılıyor. Daha sonra 10 yıllık iPhone kullanıcısı olan Erik, Galaxy Note 8’e geçiş yapıyor. Reklamın son sahnesinde ise Erik, iPhone X sırasına girenleri görüyor ve geçmiş deneyimlerini düşünüp alaycı bir gülüş atıyor. Samsung’un bu reklam filmiyle uzun süre gündemde kalması bekliyor.

İşte Samsun’un O bol Göndermeli Reklam Filmi!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=R59TevgzN3k]]>

Paylaş