Samsung’dan Galaxy Note9’un bataryasını artırmak için ilginç yöntem!

Samsung, Galaxy Note9’da daha yüksek batarya kapasitesine yer vermek için dikey yerine yatay kamera dizilimini tercih edecek.

12 Haziran 2018
541 Görüntülenme

2018 yılının ikinci yarısının başlangıcıyla birlikte Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni akıllı telefonu Galaxy Note9 hakkında yeni bilgiler de gelmeye başladı.

Bir süredir ortaya çıkan sızıntılar, Galaxy Note9’un daha önceki çift arka kameralı Galaxy modellerinden farklı olarak dikey yerine yatay çift arka kamerayla geleceğini gösteriyor. Peki Samsung, neden böyle bir tercihte bulunacak?

Şirketin hedefi batarya kapasitesini artırmak

Galaxy Note7 modelinde yaşadığı batarya talihsizliğinden sonra yeni akıllı telefonlarında batarya kapasitesini hedeflediğinden düşük tutan Samsung, Galaxy Note9 ile birlikte hem batarya kapasitesini yeniden yükseltmek hem de telefonda sorun yaşanmasını engellemek istiyor.

Aslında bakacak olursanız, bir süredir Galaxy Note9’un son anda ekran panelinin inceltilmesi yönünde başlayan çalışmalarla bataryaya daha fazla yer açmak isteyen şirket bunun yanı sıra dikey yerine yatay kamera dizilimi kullanacak.

Bu yatay kamera diziliminin temelinde ise Samsung’un bataryaya daha fazla yer açmak istemesi yatıyor. Kameranın dikey olması, cihazda kameranın daha fazla alan kaplamasına neden oluyor ve bu nedenle şirket batarya kapasitesini daha düşük tutmak zorunda kalıyor.

Böylelikle Samsung, hem Note7 modelindeki gibi bataryanın sıkıştırılmasından yaşanacak bir sorunla karşılaşmayacak hem de Galaxy Note9 ile birlikte daha geniş bir batarya kapasitesine yer verebilecek.

Ağustos ayının ilk haftasında tanıtılmasını beklediğimiz yeni Galaxy Note9 ile ilgili tüm detayları telefonun resmi duyurusunun ardından hemen sizlere aktaracağız.

İlginizi çekebilir

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
113 okunma
Mobil
113 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
277 okunma
Huawei
277 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek
Sektörel
96 okunma
Sektörel
96 okunma

Wifi üzerinden güvenlik taraması yapılabilecek

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2018

BD'li araştırmacılar, kablosuz internet bağlantı (WiFi) üzerinden halka açık alanlarda silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları tespit edebilmeye olanak sağlayan yöntem…