Samsung telefonlardaki gelişmiş video düzenleme uygulaması kalkıyor

20 Mart 2018
315 Görüntülenme

Samsung’un bir süredir akıllı ürünleriyle birlikte sunduğu Samsung Movie Maker uygulamasının Android P sürümünün resmi olarak yayınlanmasıyla birlikte kaldırılacağı açıklandı.

Samsung tarafından yapılan açıklamada uygulamanın yeni sürümle birlikte kaldırılmasıyla birlikte telefonunuzda daha önce bu uygulamayla yaptığınız tüm çalışmaların da tamamen silineceği belirtildi. Samsung, bu noktada uygulama ile yaptığınız çalışmalarınızı kaydetmenizi öneriyor.

Samsung Movie Maker her ne kadar akıllı telefonların çoğunda dahili olarak yüklü gelmese de Samsung’un uygulama mağazası üzerinden edinilebiliyordu.

Samsung Movie Maker yerine ne gelecek?

Şu an için Samsung tarafından yapılan açıklamada Movie Maker uygulamasının yerine yeni bir uygulama gelip gelmeyeceği açıklanmıyor. Yine de tahminlere göre Samsung ya Apple’ın iMovie’si gibi çok daha gelişmiş bir video düzenleme hizmeti sunacak ya da Android P işletim sistemi dahili olarak Movie Maker’ın yerini tutacak bir yazılıma sahip olacak.

Bu sorunun yanıtını Android 9.0 sürüm koduna sahip olması beklenen yeni güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Samsung televizyonlarda indirim başladı
12 okunma
12 okunma

Samsung televizyonlarda indirim başladı

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Samsung Türkiye'nin her yıl geleneksel olarak uyguladığı Büyük TV Günleri kampanyasının beşincisi başladı. 12 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında…

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir
56 okunma
56 okunma

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir

Uğur Özdağlı - 19 Nisan 2019

Günümüzün popüler uygulaması instagram ana sayfada gönderilerin beğeni sayacını kaldırabilir. Şirket, gönderilerin beğeni sayılarını arayüzde gizleyip, kullanıcının esas olarak gönderiyi…

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı
156 okunma
156 okunma

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı

Uğur Özdağlı - 18 Nisan 2019

Cihazın katlanabilir ekranıyla ilgili sorun yaşayanlar arasında The Verge, CNBC ve Bloomberg gibi kuruluşların editörleri yer alıyor. Bloomberg’ün uygulama ve…

%d blogcu bunu beğendi: