Apple geçtiğimiz akşam Steve Jobs Theatre’da düzenlediği özel etkinliğinde yeni iPhone modelleri iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ı duyurdu. iPhone modellerinin yanı sıra Apple yeni nesil Apple Watch ve HomePod’u da tanıtırken akıllı telefon sektörünün iki dev isminin gündeminde de Apple vardı.

Samsung Türkiye resmi Twitter hesabından yeni iPhone’ların tanıtıldığı saatlerde Galaxy Note9’un yeteneklerini anlatırken “Tartışma sona ermiştir.” sözüyle yeni iPhone’ları hedef alırken Huawei’nin söylemleri daha sert bir şekilde açıkça Apple lansmanını işaret ediyordu.

Huawei resmi hesabı üzerinden Apple’a “Yenilik yapmadığınız için teşekkürler.” derken Huawei Türkiye Twitter hesabından yeni iPhone Xs ailesiyle Huawei P20 Pro’nun kamera çözünürlüklerini kıyasladı.

Huawei’nin uluslararası hesabı ise Apple’ın dün akşamki lansmanı için kullandığı Apple Park simgesini ve girişteki koşu sahnesini eleştirerek, “Yeniliklerimiz için bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Yeni Huawei Mate 20 ailesi, 16 Ekim’de Londra’da düzenlenecek özel basın etkinliğiyle duyurulacak. Aynı zamanda Teknosafari’den Timur Akkurt, gelişmeleri Londra’daki etkinlikten yerinde bildirecek.

Paylaş