Samsung ve Huawei Türkiye, sosyal medyada Apple’ı hedef aldı

13 Eylül 2018
404 Görüntülenme

Apple geçtiğimiz akşam Steve Jobs Theatre’da düzenlediği özel etkinliğinde yeni iPhone modelleri iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ı duyurdu. iPhone modellerinin yanı sıra Apple yeni nesil Apple Watch ve HomePod’u da tanıtırken akıllı telefon sektörünün iki dev isminin gündeminde de Apple vardı.

Samsung Türkiye resmi Twitter hesabından yeni iPhone’ların tanıtıldığı saatlerde Galaxy Note9’un yeteneklerini anlatırken “Tartışma sona ermiştir.” sözüyle yeni iPhone’ları hedef alırken Huawei’nin söylemleri daha sert bir şekilde açıkça Apple lansmanını işaret ediyordu.

Huawei resmi hesabı üzerinden Apple’a “Yenilik yapmadığınız için teşekkürler.” derken Huawei Türkiye Twitter hesabından yeni iPhone Xs ailesiyle Huawei P20 Pro’nun kamera çözünürlüklerini kıyasladı.

Huawei’nin uluslararası hesabı ise Apple’ın dün akşamki lansmanı için kullandığı Apple Park simgesini ve girişteki koşu sahnesini eleştirerek, “Yeniliklerimiz için bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Yeni Huawei Mate 20 ailesi, 16 Ekim’de Londra’da düzenlenecek özel basın etkinliğiyle duyurulacak. Aynı zamanda Teknosafari’den Timur Akkurt, gelişmeleri Londra’daki etkinlikten yerinde bildirecek.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
34 okunma
34 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
84 okunma
84 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
123 okunma
123 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: