Samsung Electronics ve Harman International Industries, Samsung’un HARMAN’ı devralması için kesin anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Samsung Electronics ve Harman International Industries, hisse başına nakit 112 dolara, toplam yaklaşık 8 milyar dolar karşılığında Samsung’un HARMAN’ı devralması için kesin anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Bu işlem tamamlandığında Samsung, bağlantılı cihaz teknolojilerinde, özellikle Samsung’un stratejik önceliği olan otomotiv elektroniklerine yönelik büyük ve hızla gelişen pazarda önemli bir yer edinecek. Bağlantılı cihazların toplam pazarının 2025 yılına kadar 100 milyar doların üzerine çıkması da bekleniyor.

Bugüne dek 30 milyonun üzerinde araca internet bağlantısı ve ses sistemi entegre eden HARMAN, bütünleşik bilgi ve eğlence, telematik, bağlantılı cihaz güvenliği de dahil pek çok bağlantılı otomobil çözümü alanında pazar lideri konumunda bulunuyor. HARMAN’ın 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren 12 aylık dönem boyunca rapor edilen 7 milyar $’lık satışının yaklaşık %65’i otomotiv ile ilişkili. Ayrıca bu siparişlerinin 30 Haziran 2016 tarihindeki değeri yaklaşık 24 milyar $’ı buluyor.

Paylaş