Samsung’un bu yıl Galaxy S8 modeliyle duyurduğu ve sadece birkaç hafta önce tam olarak kullanıma sunduğu akıllı asistan Bixby’nin ayrı bir cihaz olarak karşımıza çıkacağı bir süredir öne sürülüyordu. Şimdi ise Samsung, Bixby’i kontrol edebileceğiniz yeni bir akıllı hoparlör üzerine çalıştıklarını duyurdu.

Samsung’un sahibi olduğu Harman şirketiyle Samsung’un gerçekleştireceği ortak çalışma sonucunda Bixby, Apple HomePod ya da Google Home gibi fiziksel bir cihaz olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda bu cihaz, Harman’ın ses teknolojileri alaındaki deneyimi sayesinde güçlü ve kaliteli bir hoparlör olarak da kullanılabilir olacak.

Buzdolabından çamaşır makinesine her şey iletişim halinde

Son zamanlarda nesnelerin interneti alanında duyurulmuş en kapsamlı asistan olduğu tahmin edilen Bixby, bu hoparlör sayesinde diğer akıllı ev aletleriyle de bağlanacak ve böylelikle tüm ev aletlerini sesli olarak kontrol etmenizi kolaylaştıracak. Aynı zamanda üçüncü parti uygulamalarda bugüne dek en fazla işlevi yerine getirebilen Bixby, telefonunuzu elinize dahi almadan sosyal ağlarda paylaşım yapmaktan tutun da yeni bir şeyler sipariş vermenize dahi olanak tanıyacak.

Samsung’un yeni Bixby’li asistanının önümüzdeki yıl mart ayında yeni Galaxy S ile birlikte lanse edilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here