Samsung Galaxy S9+’ın kamerası DxOMark’tan 99 puan aldı!

2 Mart 2018
3765 Görüntülenme

Samsung’un geçtiğimiz günlerde Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ortaya çıkan test sonuçlarıyla birlikte konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Kamera performans testlerinde bugüne kadar dünyanın en güvenilir benchmark’ı olarak bilinen DxOMark, yeni Galaxy S9+ modelinin skorunu açıkladı. DxOMark’ın zirvesinde yer alan Google Pixel 2’yi bir puanla geride bırakan Galaxy S9+, 99 puanla DxOMark verilerine göre piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefon konumuna ulaştı.

Mevcut DxOMark verilerine göre en iyi sırada 99 puanla Samsung Galaxy S9+ modeli yer alıyor. 98 puanla Google Pixel 2, S9+’ın hemen ardından gelirken Apple’ın iPhone X modeli 97 puanla üçüncü sırayı yine 97 puandaki Huawei Mate 10 Pro ile paylaşıyor.

Samsung Galaxy S9+ Kamera Özellikleri

Telefonun biri 12 MP çözünürlüklü f/1.5 diyafram açıklığına sahip diğeri ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip OIS destekli çift arka kamerası bulunuyor. Yine özellikle düşük ışıkta başarılı görüntüler çekebilen Galaxy S9+’ın arka kamerası 4K video kaydı yapabiliyor.

Samsung Galaxy S9+, tıpkı Galaxy Note8’de de olduğu gibi çift arka kamerası sayesinde iki kata kadar optik zoom yapabiliyor. Böylelikle Galaxy S9+’ın arka kamerasıyla yakınlaşmak istediğiniz nesneleri görüntü kaybı olmadan çekebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S9+’ta ön kamera ise değişmiyor. Telefonda Galaxy S9 modelindekiyle aynı ön kameraya yer veriliyor.

DxOMark verilerinin çift arka kameraya sahip olan Samsung Galaxy S9+ modeli için geçerli olduğunu, S9 modelini kapsamadığını da belirtmemizde yarar var.

İlginizi çekebilir

GoPro’dan iyi haberler geliyor
Sektörel
36 okunma
Sektörel
36 okunma

GoPro’dan iyi haberler geliyor

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2018

GoPro 2014'deki halka arzından beri sürekli olumsuz haberlerle gündemde. Şirketin karlılık problemi, action camera tarzı ürünlerdeki özellikle Çin menşeili artan…

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
155 okunma
Mobil
155 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
321 okunma
Huawei
321 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…