Samsung’un geçtiğimiz günlerde Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ortaya çıkan test sonuçlarıyla birlikte konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Kamera performans testlerinde bugüne kadar dünyanın en güvenilir benchmark’ı olarak bilinen DxOMark, yeni Galaxy S9+ modelinin skorunu açıkladı. DxOMark’ın zirvesinde yer alan Google Pixel 2’yi bir puanla geride bırakan Galaxy S9+, 99 puanla DxOMark verilerine göre piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefon konumuna ulaştı.

Mevcut DxOMark verilerine göre en iyi sırada 99 puanla Samsung Galaxy S9+ modeli yer alıyor. 98 puanla Google Pixel 2, S9+’ın hemen ardından gelirken Apple’ın iPhone X modeli 97 puanla üçüncü sırayı yine 97 puandaki Huawei Mate 10 Pro ile paylaşıyor.

Samsung Galaxy S9+ Kamera Özellikleri

Telefonun biri 12 MP çözünürlüklü f/1.5 diyafram açıklığına sahip diğeri ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip OIS destekli çift arka kamerası bulunuyor. Yine özellikle düşük ışıkta başarılı görüntüler çekebilen Galaxy S9+’ın arka kamerası 4K video kaydı yapabiliyor.

Samsung Galaxy S9+, tıpkı Galaxy Note8’de de olduğu gibi çift arka kamerası sayesinde iki kata kadar optik zoom yapabiliyor. Böylelikle Galaxy S9+’ın arka kamerasıyla yakınlaşmak istediğiniz nesneleri görüntü kaybı olmadan çekebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S9+’ta ön kamera ise değişmiyor. Telefonda Galaxy S9 modelindekiyle aynı ön kameraya yer veriliyor.

DxOMark verilerinin çift arka kameraya sahip olan Samsung Galaxy S9+ modeli için geçerli olduğunu, S9 modelini kapsamadığını da belirtmemizde yarar var.