Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri sızdırıldı

20 Şubat 2018
271 Görüntülenme

Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı günler kala yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Daha önce paylaşılan sızıntılarla hakkında pekçok şey öğrendiğimiz Galaxy S9 ve S9+’ın bu kez basın görselleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan son sızıntıya göre yeni Galaxy S9 ve S9+ modelleri şu şekilde olacak:

Galaxy S9

 

Samsung Galaxy S9+

Alt çerçeve inceliyor

Daha önce paylaşılan sızıntılar her ne kadar yeni Galaxy S9 ve S9+ modellerinin daha önceki modellere göre farklı ve daha kaba ekran çerçevelerine sahip olacağını gösterse de son kaynaklar, tıpkı uzun süredir konuşulduğu gibi ön panelde S8 ile aynı tasarımın korunacağını işaret ediyor.

İlk kez stereo hoparlör kullanılacak

Hatırlayacağınız üzere Samsung’un Galaxy S8’de en fazla eleştiri aldığı noktalardan biri de telefonun stereo hoparlöre sahip olmamasıydı. Samsung, Galaxy S9’da kullanıcıları ve teknoloji editörlerinin yorumlarını dinleyerek yeni telefonunda biri üstte diğeri ise altta olmak üzere iki hoparlöre yer veriyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Beklenen Teknik Özellikleri

Yayınlanan son raporlara göre Samsung Galaxy S9 ve S9+, gücünü Samsung’un Exynos 9810 ya da Qulacomm’un Snapdragon 845 platformundan alacak. 4 GB ya da 6 GB RAM ile gelecek olan telefon minimum 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak. Telefonların ekran boyutu, alt çerçevenin biraz daha incelmesiyle birlikte göre önceki modellere göre biraz daha büyüyecek.

Şu anda Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın kamerasına ilişkin detaylar net olarak bilinmese de f/1.5 diyafram açıklığına sahip kamerasıyla Galaxy S9 ailesi, bugüne dek en başarılı gece çekimini vaat edecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ hakkında tüm detayları 25 Şubat 2018 tarihinde yerinde takip edeceğimiz Mobil Dünya Kongresi’nden bildireceğiz.

İlginizi çekebilir

Türk Telekom altyapıyı pahalandırıyor internet fiyatları uçabilir
24 okunma
24 okunma

Türk Telekom altyapıyı pahalandırıyor internet fiyatları uçabilir

Serhat Ayan - 19 Aralık 2018

Sözcü gazetesinden Nuray Tarhan'ın haberine göre internet altyapısının tamamına yakınının sahibi olan Türk Telekom, altyapı hizmetlerinin de parasını ciddi biçimde…

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu
46 okunma
46 okunma

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

Yıldız Teknopark’ın gerçekleştirdiği ankete göre, girişimcilerin hem yurtdışında hem de yurt içinde en başarılı bulduğu girişimciler Elon Musk ve Nevzat…

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek
49 okunma
49 okunma

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü’nde, düzenlenen tören ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) ve Huawei arasında, geçtiğimiz yıl ön protokolü imzalanan anlaşma çerçevesinde,…

%d blogcu bunu beğendi: