Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri sızdırıldı

20 Şubat 2018
137 Görüntülenme

Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı günler kala yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Daha önce paylaşılan sızıntılarla hakkında pekçok şey öğrendiğimiz Galaxy S9 ve S9+’ın bu kez basın görselleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan son sızıntıya göre yeni Galaxy S9 ve S9+ modelleri şu şekilde olacak:

Galaxy S9

 

Samsung Galaxy S9+

Alt çerçeve inceliyor

Daha önce paylaşılan sızıntılar her ne kadar yeni Galaxy S9 ve S9+ modellerinin daha önceki modellere göre farklı ve daha kaba ekran çerçevelerine sahip olacağını gösterse de son kaynaklar, tıpkı uzun süredir konuşulduğu gibi ön panelde S8 ile aynı tasarımın korunacağını işaret ediyor.

İlk kez stereo hoparlör kullanılacak

Hatırlayacağınız üzere Samsung’un Galaxy S8’de en fazla eleştiri aldığı noktalardan biri de telefonun stereo hoparlöre sahip olmamasıydı. Samsung, Galaxy S9’da kullanıcıları ve teknoloji editörlerinin yorumlarını dinleyerek yeni telefonunda biri üstte diğeri ise altta olmak üzere iki hoparlöre yer veriyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Beklenen Teknik Özellikleri

Yayınlanan son raporlara göre Samsung Galaxy S9 ve S9+, gücünü Samsung’un Exynos 9810 ya da Qulacomm’un Snapdragon 845 platformundan alacak. 4 GB ya da 6 GB RAM ile gelecek olan telefon minimum 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak. Telefonların ekran boyutu, alt çerçevenin biraz daha incelmesiyle birlikte göre önceki modellere göre biraz daha büyüyecek.

Şu anda Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın kamerasına ilişkin detaylar net olarak bilinmese de f/1.5 diyafram açıklığına sahip kamerasıyla Galaxy S9 ailesi, bugüne dek en başarılı gece çekimini vaat edecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ hakkında tüm detayları 25 Şubat 2018 tarihinde yerinde takip edeceğimiz Mobil Dünya Kongresi’nden bildireceğiz.

İlginizi çekebilir

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu

Mert Yamak - 19 Temmuz 2018

Bir süredir akıllı telefon pazarında beklediği başarıyı elde edemeyen LG'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G7 ThinQ, Türkiye'de resmi…

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi
Sektörel
48 okunma
Sektörel
48 okunma

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi

Haber Merkezi - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı. Kart kullanmanın sağladığı avantajların yanı sıra banka hesabı sahibi…