Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri sızdırıldı

20 Şubat 2018
191 Görüntülenme

Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı günler kala yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Daha önce paylaşılan sızıntılarla hakkında pekçok şey öğrendiğimiz Galaxy S9 ve S9+’ın bu kez basın görselleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan son sızıntıya göre yeni Galaxy S9 ve S9+ modelleri şu şekilde olacak:

Galaxy S9

 

Samsung Galaxy S9+

Alt çerçeve inceliyor

Daha önce paylaşılan sızıntılar her ne kadar yeni Galaxy S9 ve S9+ modellerinin daha önceki modellere göre farklı ve daha kaba ekran çerçevelerine sahip olacağını gösterse de son kaynaklar, tıpkı uzun süredir konuşulduğu gibi ön panelde S8 ile aynı tasarımın korunacağını işaret ediyor.

İlk kez stereo hoparlör kullanılacak

Hatırlayacağınız üzere Samsung’un Galaxy S8’de en fazla eleştiri aldığı noktalardan biri de telefonun stereo hoparlöre sahip olmamasıydı. Samsung, Galaxy S9’da kullanıcıları ve teknoloji editörlerinin yorumlarını dinleyerek yeni telefonunda biri üstte diğeri ise altta olmak üzere iki hoparlöre yer veriyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Beklenen Teknik Özellikleri

Yayınlanan son raporlara göre Samsung Galaxy S9 ve S9+, gücünü Samsung’un Exynos 9810 ya da Qulacomm’un Snapdragon 845 platformundan alacak. 4 GB ya da 6 GB RAM ile gelecek olan telefon minimum 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak. Telefonların ekran boyutu, alt çerçevenin biraz daha incelmesiyle birlikte göre önceki modellere göre biraz daha büyüyecek.

Şu anda Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın kamerasına ilişkin detaylar net olarak bilinmese de f/1.5 diyafram açıklığına sahip kamerasıyla Galaxy S9 ailesi, bugüne dek en başarılı gece çekimini vaat edecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ hakkında tüm detayları 25 Şubat 2018 tarihinde yerinde takip edeceğimiz Mobil Dünya Kongresi’nden bildireceğiz.

İlginizi çekebilir

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
33 okunma
Mobil
33 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
39 okunma
HABER
39 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
365 okunma
Sektörel
365 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…