Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın basın görselleri sızdırıldı

20 Şubat 2018
52 Görüntülenme

Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı günler kala yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Daha önce paylaşılan sızıntılarla hakkında pekçok şey öğrendiğimiz Galaxy S9 ve S9+’ın bu kez basın görselleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan son sızıntıya göre yeni Galaxy S9 ve S9+ modelleri şu şekilde olacak:

Galaxy S9

 

Samsung Galaxy S9+

Alt çerçeve inceliyor

Daha önce paylaşılan sızıntılar her ne kadar yeni Galaxy S9 ve S9+ modellerinin daha önceki modellere göre farklı ve daha kaba ekran çerçevelerine sahip olacağını gösterse de son kaynaklar, tıpkı uzun süredir konuşulduğu gibi ön panelde S8 ile aynı tasarımın korunacağını işaret ediyor.

İlk kez stereo hoparlör kullanılacak

Hatırlayacağınız üzere Samsung’un Galaxy S8’de en fazla eleştiri aldığı noktalardan biri de telefonun stereo hoparlöre sahip olmamasıydı. Samsung, Galaxy S9’da kullanıcıları ve teknoloji editörlerinin yorumlarını dinleyerek yeni telefonunda biri üstte diğeri ise altta olmak üzere iki hoparlöre yer veriyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Beklenen Teknik Özellikleri

Yayınlanan son raporlara göre Samsung Galaxy S9 ve S9+, gücünü Samsung’un Exynos 9810 ya da Qulacomm’un Snapdragon 845 platformundan alacak. 4 GB ya da 6 GB RAM ile gelecek olan telefon minimum 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak. Telefonların ekran boyutu, alt çerçevenin biraz daha incelmesiyle birlikte göre önceki modellere göre biraz daha büyüyecek.

Şu anda Samsung Galaxy S9 ve S9+’ın kamerasına ilişkin detaylar net olarak bilinmese de f/1.5 diyafram açıklığına sahip kamerasıyla Galaxy S9 ailesi, bugüne dek en başarılı gece çekimini vaat edecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ hakkında tüm detayları 25 Şubat 2018 tarihinde yerinde takip edeceğimiz Mobil Dünya Kongresi’nden bildireceğiz.

İlginizi çekebilir

Çocuklarınızın üretkenliğini artıracak 5 mobil uygulama
Genel
56 okunma
Genel
56 okunma

Çocuklarınızın üretkenliğini artıracak 5 mobil uygulama

Mert Yamak - 23 Nisan 2018

Hayatımızın tam anlamıyla vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefon ve tabletler, özellikle yeni neslin neredeyse tek yaşam kaynağına dönüşmüş durumda. Çocuklar…

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive
OYUN
99 okunma
OYUN
99 okunma

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde Kış Mevsimi Finali her yıl olduğu gibi…

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti
Sektörel
270 okunma
Sektörel
270 okunma

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'de pazarlama ve dijital dünyaya ilişkin önemli konuların gündeme geldiği Marketing Meetup, bu yıl 19 Nisan 2018 tarihinde Uniq İstanbul'da…