Samsung Galaxy S9 4K’da HDR video kaydı yapmayacak

27 Şubat 2018
368 Görüntülenme

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve S9+ modellerinde yer verilen Snapdragon 845 ve Exynos 9810 platformları teknik olarak 4K HDR videolar kaydetmeye izin veriyordu. Bu nedenle Samsung her ne kadar lansmanda duyurusunu yapmasa da iddialar, Galaxy S9’un 4K çözünürlüğünde HDR video kaydı yapabileceği yönündeydi.

Samsung’un resmi uluslararası basın bülteninde Galaxy S9 modellerinin sinema kalitesinde premium 4K video kaydı yapabildiği belirtilirken bu detay, S9’un 4K’da HDR video kaydı yapabildiği yönünde yorumlanmıştı. Öte yandan Sony’nin yeni Xperia XZ2 modelini 4K HDR video kaydı yapabilen ilk akıllı telefon olarak lanse etmesi, kafa karışıklığına neden olmuştu.

Konuyla ilgili yaşanan kafa karışıklığını önlemek adına Samsung, resmi S9 ve S9+ basın bültenindeki “sinema kalitesinde 4K video kaydı” ibaresini “sürükleyici kamera deneyimi” olarak güncelledi. Bu da Samsung’un yeni amiral gemisinde 4K HDR video kaydı özelliğine yer vermediğini gösteriyor.

Elbette 4K HDR video kaydı olmaması, teknik olarak önemli bir konu olsa da Galaxy S9 ve S9+’ın kamera deneyimini etkilemeyecek. Özellikle diyafram açıklığı ayarlanabilen S9+, kamera konusunda başarılı görüntüler elde etmeyi planlıyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+, 1 Mart itibariyle Türkiye’de satışta olacak.

Telefonun ön inceleme videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: