Samsung Galaxy S8 Hakkında Sızdırılan Tüm Bilgiler

10 Ocak 2017
25 Görüntülenme

Samsung’un 2017 yılı içerisinde tüketicilerle buluşturacağı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 hakkında bugüne kadar önemli bilgiler sızdırılırken cihazın tasarımı da ortaya çıktı. Peki sızdırılan bilgilere göre bizi nasıl bir telefon bekliyor?

Galaxy S8’in neredeyse tamamı ekrandan oluşuyor

Galaxy S8’in ortaya çıkan sızıntılarına göre, Samsung Galaxy S8‘in tasarımı yukarıdaki gibi. Cihazın hem üst hem de alt kısımları küçültülürken cihaz Samsung’un olmazsa olmazı haline gelen “edge” ekranıyla geliyor ve böylelikle hem çerçevesiz bir yapı hem de büyük bir ekran boyutu sağlıyor. Henüz cihazın kaç inçlik ekranı olduğu belli değil ancak görünüşe göre cihazın boyutları küçük olmasına rağmen ekran – kasa oranına bakılırsa cihaz boyutuna göre büyük bir ekran boyutuyla gelecek.

Ayrıca cihazın sızdırıldığı diğer bir görüntü:

Parmak izi okuyucusu ekrana entegre

Yukarıdaki görselden de anlayacağınız gibi Samsung, cihazın çerçevelerini azaltmak için aynı zamanda parmak izi okuyan fiziksel ana ekran butonunu Galaxy S8 modelinde kaldırmış. Diğer sızıntılardan da yola çıkarak, Galaxy S8’de ayrı bir parmak izi okuyucunun yer almayacağını ve ekranın parmak izinizi okuyacağını söyleyebiliriz.

Teknik özellikleriyle tam bir performans canavarı

Henüz Galaxy S8’in teknik özellikleri belli değil ancak ortaya çıkan duyumlara ve sızıntılara göre Galaxy S8 gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden ya da Samsung’un Snapdragon 835 muadili yeni Exynos işlemcisinden alacak. Cihazda 6GB ya da 8GB RAM‘e yer verilecek. 3500mAh civarında batarya kapasitesi beklenen telefonun ekranı QHD ya da 4K çözünürlüklü olacak, diğer bir ihtimalle cihazın ekranı sanal gerçeklik içeriklerinde 4K’ya yükselirken normal kullanımda QHD kalacak.

Peki Galaxy S8 ne zaman tanıtılacak?

Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle çalışması beklenen telefon söylenenlere göre 18 Nisan tarihinde düzenlenecek basın toplantısında resmi olarak tanıtılacak.

İlginizi çekebilir

Türkiye’de yabancı kartla yapılan hava yolu ödemeleri dört kat arttı
Sektörel
54 okunma
Sektörel
54 okunma

Türkiye’de yabancı kartla yapılan hava yolu ödemeleri dört kat arttı

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye'nin 2018 yılı mart ayındaki kart kullanım verilerini açıkladı. BKM verilerine göre geçtiğimiz yıl mart ayına…

Uber’in rakibi Careem siber güvenlik kurbanı oldu
Yazılım ve Uygulamalar
61 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
61 okunma

Uber’in rakibi Careem siber güvenlik kurbanı oldu

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Hacker'lar, 14 Ocak'tan önce Careem'e üye olan herkesin isimlerine, e-posta adreslerine, telefon numaralarına ve gezi verilerine eriştiler. Careem, bilgisayar korsanlarının…

Wikipedia’ya ‘sayfa önizlemeleri’ özelliği eklendi
Sosyal Medya
143 okunma
Sosyal Medya
143 okunma

Wikipedia’ya ‘sayfa önizlemeleri’ özelliği eklendi

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Wikipedia’ya faydalı bir yeni özellik ekledi: sayfa önizlemeleri. Wikimedia Foundation yapılan yenilik hakkında “son yıllarda yapılan masaüstü Vikipedi'deki en büyük…

Yorum yap