Samsung Galaxy S8 Hakkında Sızdırılan Tüm Bilgiler

10 Ocak 2017
75 Görüntülenme

Samsung’un 2017 yılı içerisinde tüketicilerle buluşturacağı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 hakkında bugüne kadar önemli bilgiler sızdırılırken cihazın tasarımı da ortaya çıktı. Peki sızdırılan bilgilere göre bizi nasıl bir telefon bekliyor?

Galaxy S8’in neredeyse tamamı ekrandan oluşuyor

Galaxy S8’in ortaya çıkan sızıntılarına göre, Samsung Galaxy S8‘in tasarımı yukarıdaki gibi. Cihazın hem üst hem de alt kısımları küçültülürken cihaz Samsung’un olmazsa olmazı haline gelen “edge” ekranıyla geliyor ve böylelikle hem çerçevesiz bir yapı hem de büyük bir ekran boyutu sağlıyor. Henüz cihazın kaç inçlik ekranı olduğu belli değil ancak görünüşe göre cihazın boyutları küçük olmasına rağmen ekran – kasa oranına bakılırsa cihaz boyutuna göre büyük bir ekran boyutuyla gelecek.

Ayrıca cihazın sızdırıldığı diğer bir görüntü:

Parmak izi okuyucusu ekrana entegre

Yukarıdaki görselden de anlayacağınız gibi Samsung, cihazın çerçevelerini azaltmak için aynı zamanda parmak izi okuyan fiziksel ana ekran butonunu Galaxy S8 modelinde kaldırmış. Diğer sızıntılardan da yola çıkarak, Galaxy S8’de ayrı bir parmak izi okuyucunun yer almayacağını ve ekranın parmak izinizi okuyacağını söyleyebiliriz.

Teknik özellikleriyle tam bir performans canavarı

Henüz Galaxy S8’in teknik özellikleri belli değil ancak ortaya çıkan duyumlara ve sızıntılara göre Galaxy S8 gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden ya da Samsung’un Snapdragon 835 muadili yeni Exynos işlemcisinden alacak. Cihazda 6GB ya da 8GB RAM‘e yer verilecek. 3500mAh civarında batarya kapasitesi beklenen telefonun ekranı QHD ya da 4K çözünürlüklü olacak, diğer bir ihtimalle cihazın ekranı sanal gerçeklik içeriklerinde 4K’ya yükselirken normal kullanımda QHD kalacak.

Peki Galaxy S8 ne zaman tanıtılacak?

Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle çalışması beklenen telefon söylenenlere göre 18 Nisan tarihinde düzenlenecek basın toplantısında resmi olarak tanıtılacak.

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!
OYUN
57 okunma
OYUN
57 okunma

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!

Mert Yamak - 21 Haziran 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne daha büyük ilgi gören espor alanında, Türkiye’nin ilk bilardo turnuvası, Pool Elite…

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
228 okunma
Sektörel
228 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
111 okunma
Sosyal Medya
111 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Yorum yap