https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Samsung, Galaxy S4 sahiplerine ödeme yapacak

Samsung, 2013’te piyasaya sürdüğü Galaxy S4 modeli için müşterilerine 10 dolarlık ödeme yapacak. Bu ödeme Samsung’a karşı açılan bir davanın sonucunda ortaya çıktı. Şirkete maliyeti ise 2.8 milyon dolara olacak.

Samsung’a Galaxy S4’ün CPU ve GPU puanlarını şişirmekle ilgili açılan dava sonuçlandı. Şirket telefonun normal değerinden çok daha yüksek puana sahip olduğu gösterip, Galaxy S4’ün gerçekte olmadığı kadar güçlü olduğunu iddia ediyordu. Davanın açılma sebebi de bu.

Davanın sonucu, ABD Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi tarafından ilan edildi. Mahkeme tarafından yapılan yazılı açıklamada Samsung’un Galaxy S4’le ilgili yanlış bilgi verdiği ve bu yüzden de suçlu bulunduğu açıklandı.

Dava Samsung’a 13.4 milyon dolara mal oldu. Mahkeme, Samsung’un Galaxy S4 sahiplerine toplamda 2.8 milyon dolar ödemesine karar verdi. Samsung’a 10.4 milyon dolar da ihtiyati tedbir kondu. 2.8 milyon dolarlık ceza, Samsung’un Galaxy S4 sahiplerine 10’ar dolarlık ödeme yapacağı anlamına geliyor.

Samsung, Galaxy S4 sahiplerine 10 dolarlık ödemeyle ilgili e-posta gönderecek. Bu e-posta, Galaxy S4 sahiplerinin geri ödemelerini nasıl alacağına dair çeşitli bilgiler içeriyor.

Ülkemizdeki Galaxy S4 sahiplerinin bu durumdan yararlanıp yararlanmayacağı belli değil.

Paylaş