İlk olarak tasarımdan başlayalım. Galaxy S10 Plus’taki Infinity-O ekran, gerçekten bir uçtan diğer uca gidiyor. Alt kısımdaki alan haricinde, S10 Plus neredeyse hiç çerçeveye sahip değil. Samsung, ön kameralar için ekranın sağ üst köşesindeki delikleri açmak için lazer kesici kullandığından böyle bir ekrana sahibiz.

S10 Plus’ı yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve özellikle Gmail gibi beyaz arka plana sahip bir uygulama kullanırken deliklerin bazen rahatsız edici olabileceğini söyleyebilirim. Size bakan iki minik göz gibi duruyor. Samsung’un bu telefon için sağ üst köşeye doğru daha koyu duvar kağıtları oluşturmasının nedeni bence bu delikleri gizlemek olabilir.

Delikler iPhone XS’in çentiğinden daha mı yoksa daha mı kötü derseniz? Ekranda kaplanan alan açısından bence, delikler, çentikten daha iyi. Alıştığımız için çentik size daha iyi geliyor olabilir haklısınız ama bu tarz bi ekran kullanınca farkı anlayacaksınız. Şunu da eklemeden geçmeyeyim çentikle ön kamera ve sensörleri tamamen gizleyebilirsiniz. Deliklerle bu işlem ne yazık ki pek olmamış.

İncelemenin devamını videodan izleyebilirsiniz.

Paylaş