Samsung Galaxy Note9’un tasarımı tüm detaylarıyla sızdırıldı

23 Temmuz 2018
910 Görüntülenme

Samsung’un önümüzdeki ay resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefonu Galaxy Note9, daha resmi olarak tanıtılmadan paylaşılan sızıntılarla birlikte ortaya çıktı. Bir süredir S Pen’de yapılacak değişikliklerle birlikte gündeme gelen yeni Galaxy Note modelinin sızdırılan basın görselleri, telefonun tasarımını net bir şekilde gösteriyor.

Samsung Galaxy Note9’un tasarımındaki farklar neler?

Ortaya çıkan sızıntılara göre yeni Galaxy Note9, tasarımsal olarak bir önceki Galaxy Note8 ile fazlasıyla ortak noktalar taşıyacak.  Samsung Galaxy Note9 ile birlikte Galaxy S8 ailesinden beri arka yüzeyde kameranın sağ tarafında konumlandırılan parmak izi okuyucu, çift arka kameranın alt kısmına alınacak.

Parmak izi okuyucunun konumunun değiştirilmesi dışında Galaxy Note9 temel olarak Galaxy Note8 ile aynı tasarımla birlikte gelirken yeni Note modelinde ikinci kamera lensinin boyut olarak büyüdüğü görülüyor.

Galaxy Note9 ile birlikte SPen bazı yenilikleri beraberinde getiriyor

Sızıntılara göre Galaxy Note9 aynı zamanda bir Bluetooth kontrolcü olacak. Ice Universe tarafından ortaya atılan iddiaya göre Galaxy Note9 kullanıcıları S-Pen ile birlikte telefonlarını kullanmadan dinledikleri şarkıları kontrol edebilecekler. Aynı zamanda bazı temel işlevleri de S-Pen’e dahil eden Samsung, S-Pen üzerinden fotoğraf çekme komutu verme gibi özellikleri de yeni kaleme ekleyecek.

Her yıl S-Pen’i geliştirerek gerçek kalem deneyimini dijitalde yakalamaya devam eden şirket görünüşe göre S-Pen’i telefonuna yazı yazanlarla sınırlamak istemiyor. Bu nedenle S-Pen yeteneklerini daha da zenginleştirmek istiyor.

Samsung’un çift yataklı kablosuz hızlı şarjı da ortaya çıktı

Aynı zamanda Galaxy Note9 hakkında paylaşılan sızıntılarla birlikte Samsung’un duyuracağı diğer bir cihazı çift yataklı kablosuz hızlı şarj da ortaya çıktı. “Samsung Wireless  Charger Duo” olarak adlandırılan Samsung’un yeni kablosuz şarjı aynı anda çift cihazı birden şarj edebilecek.

Cihaz, daha önce de olduğu gibi Qi platformunu kullanacağı için Qi kablosuz şarj teknolojisini destekleyen tüm cihazları şarj etmekte kullanılabilecek.

Tekno Safari, Galaxy Note9 lansmanını yerinde takip edecek

Teknosafari.com Genel Yayın Yönetmeni Timur Akkurt, 9 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek olan Samsung Galaxy Note9 lansmanına katılarak telefonla ilgili güncel detayları yerinden aktaracak.

Samsung Galaxy Note9’un duyurulmasıyla birlikte hem Note9 hem de duyurulan yeni Samsung ürünleri hakkında detaylı bilgileri 9 Ağustos akşamı Tekno Safari’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
31 okunma
31 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: