Samsung Galaxy Note9’un tasarımı tüm detaylarıyla sızdırıldı

23 Temmuz 2018
712 Görüntülenme

Samsung’un önümüzdeki ay resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefonu Galaxy Note9, daha resmi olarak tanıtılmadan paylaşılan sızıntılarla birlikte ortaya çıktı. Bir süredir S Pen’de yapılacak değişikliklerle birlikte gündeme gelen yeni Galaxy Note modelinin sızdırılan basın görselleri, telefonun tasarımını net bir şekilde gösteriyor.

Samsung Galaxy Note9’un tasarımındaki farklar neler?

Ortaya çıkan sızıntılara göre yeni Galaxy Note9, tasarımsal olarak bir önceki Galaxy Note8 ile fazlasıyla ortak noktalar taşıyacak.  Samsung Galaxy Note9 ile birlikte Galaxy S8 ailesinden beri arka yüzeyde kameranın sağ tarafında konumlandırılan parmak izi okuyucu, çift arka kameranın alt kısmına alınacak.

Parmak izi okuyucunun konumunun değiştirilmesi dışında Galaxy Note9 temel olarak Galaxy Note8 ile aynı tasarımla birlikte gelirken yeni Note modelinde ikinci kamera lensinin boyut olarak büyüdüğü görülüyor.

Galaxy Note9 ile birlikte SPen bazı yenilikleri beraberinde getiriyor

Sızıntılara göre Galaxy Note9 aynı zamanda bir Bluetooth kontrolcü olacak. Ice Universe tarafından ortaya atılan iddiaya göre Galaxy Note9 kullanıcıları S-Pen ile birlikte telefonlarını kullanmadan dinledikleri şarkıları kontrol edebilecekler. Aynı zamanda bazı temel işlevleri de S-Pen’e dahil eden Samsung, S-Pen üzerinden fotoğraf çekme komutu verme gibi özellikleri de yeni kaleme ekleyecek.

Her yıl S-Pen’i geliştirerek gerçek kalem deneyimini dijitalde yakalamaya devam eden şirket görünüşe göre S-Pen’i telefonuna yazı yazanlarla sınırlamak istemiyor. Bu nedenle S-Pen yeteneklerini daha da zenginleştirmek istiyor.

Samsung’un çift yataklı kablosuz hızlı şarjı da ortaya çıktı

Aynı zamanda Galaxy Note9 hakkında paylaşılan sızıntılarla birlikte Samsung’un duyuracağı diğer bir cihazı çift yataklı kablosuz hızlı şarj da ortaya çıktı. “Samsung Wireless  Charger Duo” olarak adlandırılan Samsung’un yeni kablosuz şarjı aynı anda çift cihazı birden şarj edebilecek.

Cihaz, daha önce de olduğu gibi Qi platformunu kullanacağı için Qi kablosuz şarj teknolojisini destekleyen tüm cihazları şarj etmekte kullanılabilecek.

Tekno Safari, Galaxy Note9 lansmanını yerinde takip edecek

Teknosafari.com Genel Yayın Yönetmeni Timur Akkurt, 9 Ağustos’ta New York’ta düzenlenecek olan Samsung Galaxy Note9 lansmanına katılarak telefonla ilgili güncel detayları yerinden aktaracak.

Samsung Galaxy Note9’un duyurulmasıyla birlikte hem Note9 hem de duyurulan yeni Samsung ürünleri hakkında detaylı bilgileri 9 Ağustos akşamı Tekno Safari’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

GoPro’dan iyi haberler geliyor
Sektörel
36 okunma
Sektörel
36 okunma

GoPro’dan iyi haberler geliyor

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2018

GoPro 2014'deki halka arzından beri sürekli olumsuz haberlerle gündemde. Şirketin karlılık problemi, action camera tarzı ürünlerdeki özellikle Çin menşeili artan…

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
155 okunma
Mobil
155 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
321 okunma
Huawei
321 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…