Samsung’un akıllı telefonda kalem deneyimi sunduğu Galaxy Note serisinin yeni üyesi Note9’un tanıtım tarihi yaklaşırken telefonla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere daha önce Samsung’un Galaxy Note9 ile birlikte sunacağı kalemi S-Pen’de önemli yeniliklere ve geliştirmelere giderek yepyeni bir deneyim sergileyeceği konuşuluyordu. Şimdi ise sızıntılara göre Galaxy Note9 aynı zamanda bir Bluetooth kontrolcü olacak.

Ice Universe tarafından ortaya atılan iddiaya göre Galaxy Note9 kullanıcıları S-Pen ile birlikte telefonlarını kullanmadan dinledikleri şarkıları kontrol edebilecekler. Aynı zamanda bazı temel işlevleri de S-Pen’e dahil eden Samsung, S-Pen üzerinden fotoğraf çekme komutu verme gibi özellikleri de yeni kaleme ekleyecek.

Her yıl S-Pen’i geliştirerek gerçek kalem deneyimini dijitalde yakalamaya devam eden şirket görünüşe göre S-Pen’i telefonuna yazı yazanlarla sınırlamak istemiyor. Bu nedenle S-Pen yeteneklerini daha da zenginleştirmek istiyor.

Yeni S-Pen’i ve Galaxy Note9 hakkında tüm detayları 9 Ağustos‘ta gerçekleşecek Galaxy Note9 lansmanıyla birlikte öğreneceğiz.

Paylaş