2018 yılının ikinci yarısının başlangıcıyla birlikte yılın ikinci devre amiral gemisi telefonları da gündeme gelmeye başladı. Eylül ayında tanıtılacak iPhone’lardan birinin üç arka kameraya sahip olacağı söylentilerinden sonra sıra, Samsung cephesinde.

Güney Kore merkezli The Bell sitesi tarafından yayınlanan ve Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile sistesinin de içeriklerinde yer verdiği rapora göre Samsung, bu yılın ikinci yarısında tanıtacağı Galaxy Note9 modelini tanıtmadan hemen önce önemli bir değişikliğe gidecek.

Rapora göre Samsung Başkan Yardımcısı Lee Jae-Yong, son dakikada Galaxy Note9’da kullanılacak OLED ekran panelinin 0.5mm inceltilmesini talep etti. Cihazın tanıtılmasına sadece iki ay kala bu kararın verilmesi nedeniyle ekran panelinin inceltilmesi hem mühendisler için zorlayıcı bir süreç olacak hem de Galaxy Note9’un lansmanını geciktirecek.

The Bell sitesi, Samsung çalışanlarından edindiği bilgilere göre temmuz ayında gerçekleşmesini beklediğimiz Galaxy Note9 lansmanın ekran panelinin inceltilmiş nedeniyle ağustos ayına sarkarak iki hafta geçikeceğini öne sürüyor.

Paylaş